Közösség

Vélemény:

 

66 Az Északi

(2022)

Hihetőségi gondokkal küzd a film

 
Lone Wolf   2024.01.03 14:33
1

Még Anya-Taylor Joy és a kigyúrt Alexander Skarsgard sem mentik meg ezt a filmet attól, hogy közepes legyen. Pedig érezhetően a szereplőkön nem múlt a dolog. Inkább a rendezés szúrta el a dolgot, konkrétan Robert Eggers, aki nem tette túl hihetővé az egészet. Ott kezdődnek a problémák, hogy nehéz elhinni, hogy létezett 30 fős viking törzs is, amelynek külön királya lett volna, és folytatódik azzal, hogy beadják nekünk ezt a berserker dolgot, az önmagukat medvéknek (vagy farkasoknak) képzelő északiakról. Utánaolvastam kicsit, és létezett ugyan ilyen nevű törzs, és az is igaz, hogy állatbőrökben harcoltak, illetve különösen vadak voltak, de annak a sok m@rhaságnak semmi nyomát nem találtam, amit a film elővezet nekünk. Vannak persze pozitívumok is: jók a helyszínek, fegyverek és egy-két összecsapás is élvezetes. De a hihetőségi gond többnyire minden jelenetnél előjön. Nálam nem ér többet 3 csillagnál, pedig a témából kihozhattak volna sokkal többet is. De ajánlani tudom a viking-fanoknak és a történelmi filmek kedvelőinek.