Közösség

Vélemény:

 

59 A keltetés

(2022)

A keltetés

 
Candy   2022.07.03 18:25
2

Én személy szerint nem láttam még ehhez hasonló filmet, tehát az ötlet a horror műfajban igen ígéretes. Már az elején kiráz a hideg, az anyuka viselkedése és tette számomra teljesen idegen és hidegrázó, az viszont még inkább, hogy ezt a gyerekek mosolyogva nyugtázzák.
Tetszik a filmben, hogy tükröt mutat azoknak, akik az interneten élik az életüket, és milyen az, amikor minden rohad belül és semmi sem az, aminek látszik. Mint ahogy a kis "madárka" sem, akit a kislány a szárnyai alá vesz és szépen "felnevel". Aztán beindul a hidegrázás. A "madárka" felcseperedik és egészen érthetetlen lénnyé válik. Nem értem igazán a motivációját, talán ez egy visszavágás az anya tettére. Nem tudom igazán. Mindenesetre az atmoszféra igen nyomasztó, teljesen idegen. Tetszik az ötlet, tetszik, ahogy a színészek játszanak, bár az anyukát játszó színésznő idétlen vigyorát sokszor letöröltem volna egy péklapáttal. Az amerikai horrorokon már csak nevetni szoktam általában, de a hangulatkeltéshez értenek. Ez nekem nagyon hiányzott. Érdemes megnézni bár moziban nem vetíteném, ahhoz szerintem nagyon beteg.