Közösség

Vélemény:

 

74 A nő illata

(1974)

A nő illata

 
m.kaladze   2022.11.15 14:12
0

Vittorio Gassman tényleg fergetegeset alakított, de hogyha hasonlítanám kéne A nő illatát az Egy asszony illatához, maga a sztori a hollywoodi feldolgozásban – ha lehet annak tekinteni (pont a sztori végett) – egészet más, és a Pacinos sztori jobban tetszett. SPOILER: Gassman a vakot jobban játszotta egy kicsivel, mint Pacino. A Pacino féle változatban több dolog tetszett, pl. a nő illatáról meg tudta mondani, hogy nézz ki, kicsit kedvesebb lesz idővel a fiúval, a végén kiáll a fiú mellett, és ez volt a nagy beszéd a csattanó a végén, ami nekem az olasz változatból hiányzott. Nem akarok senkit megbántani és meg is kapom biztos, hogy szemernyit nem értek az európai klasszikus filmművészethez (láttam sok jobb európai filmet), de az olasz filmnél alig vártam a végén, hogy lesz valami, és azt is, hogy legyen vége. Az volt, hogy Gassman lelőtte a barátját, de hogy miért, az nem derül ki. Olyan jelenetek, mint a nők hajkurászása is felesleges volt. Ciccio is elég bambácska volt. SPOILER VÉGE. Most ne kezdjétek, hogy az amcsik mindent elrontanak, mert a sztori más és jobb és olyan pozitívabb a végén nagy csattanóval. Meg lehet kövezni. Szerintem az amerikai változat csak részben a film, talán bizonyos részeiben feldolgozás.