Közösség

Vélemény:

 

72 Egyikünk hazudik

(2021)

Mindenki hazudik

 
indingo   2022.03.08 18:06
2

Az Egyikünk hazudik című legújabb Netflix sorozat Karen McManus azonos című regénye alapján készült, bár a könyv Lehull a lepel címmel került a polcokra. Én olvastam a könyvet ezért, akarva akaratlanul összehasonlítom vele a sorozatot. Lehet e hozzám hasonlók miatt változtattak a történeten a készítők is. A könyv nekem sokkal jobban tetszett, kerekebb a történet és ami még ennél is fontosabb, hogy van mondanivalója. A sorozat nekem nagyon amerikai lett, a karakterek nem túl izgalmasak és mélyebben meg sem ismerhettük őket. Az, hogy mindenkinek van van titka nem újdonság, csak ezek a titkok eléggé közhelyesre sikeredtek, valami eredetibben, mélyebbet is el tudtam volna képzelni. Illetve a titkok nagy részére már az első részben fény derül, sok izgalmat nem hagyva a nézőknek. Ami zavart, hogy a szereplők nem mennek keresztül jellemfejlődésen, nem tanulnak a hibáikból, sőt újabbakat követnek el. Persze mondhatjuk, hogy senki sem tökéletes. Különösebben kedvelhető, izgalmas karaktert is nehéz találni a sorozatban. Összességében közepesre értékelem.