Közösség

Vélemény:

 

57 És egyszer csak…

(2021)

És egyszer csak csípőműtét és New York.

 
Gábor390920   2022.01.09 16:31
0

Nagyon vártam az új fejezetét a Szex és New Yorknak. Igaz, tudni lehetett előre, hogy Samantha karaktere már nem fog visszatérni a sorozatba, mégis kíváncsi voltam arra, hogy hol tart most a három barátnő élete így az ötvenes éveikben. Azzal is tisztában voltam, hogy most talán nem a féktelen bulizás és az egyéjszakás kalandok lesznek a középpontban, hiszen mindhárom nő megállapodott vagy a korábbi sorozat, vagy a filmek végén. Tény, hogy megváltozott a világ, az utóbbi tíz évben rengeteg minden történt a világban, amire reflektálni is szeretne az új sorozat, több kevesebb sikerrel. Az első részben rögtön az egyik főszereplő néz szembe egy hatalmas veszteséggel, és a gyászban segítségre lesznek a barátnői. De ezen túllépve valahogyan elszállt az a varázs, amit a sorozat és a filmek nyújtottak. Kicsit erőltetettnek érzem ezt a folytatást, ami próbál megfelelni az új trendeknek, de legtöbb esetben ez nem működik, és kínos helyzeteket is eredményez időnként. (Gondolok itt Sara Ramirez karakterére, aki a legtöbbször csak rontja a helyzetet, mintsem javítson a minőségen.) Összességében jó látni, hogy újra összehozták szinte az egész csapatot a folytatásra, de lehet, hogy abba kellett volna hagyni a történetüket a "boldogan éltek, amíg meg nem haltak" után, és egy Jóbarátok reunion-félében lehetett volna nosztalgiázni a csajokkal és az alkotókkal.