És egyszer csak…

And Just Like That...

1. évad (2021) - 10 epizód
2. évad - 11 epizód

Cynthia Nixon

A sorozat Carrie, Miranda és Charlotte életét követi nyomon, akik kapcsolata és barátsága már a 30-as éveikben összetett volt, és most, amikor az 50-es éveiket tapossák, egy fokkal sem lett könnyebb, sőt...

(Hupka Adrián)

Premier: 2021.12.01. | HBO Max (2022.02.01.)

2023.06.26 Zsuzsanna395645 Nézhetetlen

Ez igazán rossz

Lelövöm a poént, de már láttam két részt a második évadból is sajnos. Olvastam a rendező nyilatkozatát az egész újragondolt sorozatról, de hiába próbálja menteni a dolgot azzal, hogyha rossz a sorozat, akkor is beszélnek róla, neki az is elég. Hát, amennyire szerettem az eredeti sorozatot anno, ezt annyira utálom, egyenesen nem tudom elviselni. Az eredeti is provokatív volt, de mindig olyan viccesen és sármosan tette, ez az új egyenesen undorító. Miért kell néznem, ahogy Miranda nyalja ezt az új félig pasit, vagy kit?Miért van a képembe tolva, felnagyítva az összes társadalmi gender kérdés? Nem is értem. Az új karakterekkel próbálták pótolni azokat a szereplőket, akiket sajnos nem lehet, annyira el lettek találva. Kik ezek az új, gazdag családok? Mikor és hogy jöttek? Unalmasak, semmit nem tesznek hozzá a történethez, de úgy egyik szereplő sem igazán, a sorozat csak úgy van. Minden hiányzik belőle, ami az eredetiben, de még a két filmben is megvolt: humor, sárm, történet, jó szereplők. Sarah J.Parkernek meg egyenesen már sajnos nem áll jól ez a szerep. Már nem áll jól neki ez a karakter szerintem, kiöregedett belőle. A poénoknak szánt hihetetlen gagyi jelenetek és párbeszédek csak tovább rontják az amúgy is szánalmas sorozatot.

2022.02.07 indingo

És egyszer csak rájöttem, hogy ez tetszik...

Sokat gondolkodtam, hogy minek kell egy egykor népszerű, lezárt sorozatot újrakezdeni. Tudom, pénz-pénz-pénz. Hogy igény volt-e rá, nem tudom, de örülök, hogy esélyt adtam az új évadnak. A szereplők megöregedtek, de ne felejtsük el, hogy bizony a nézők is. Az első rész végén történtek miatt féltem, hogy nagyon szenvedős lesz, de rá kellett jönnöm, hogy teljesen életszagú lett a sorozat. Bizony emberek elmennek, egykori barátoktól eltávolodik az ember. Más terület, más kihívás elé sodorja őket az élet, vagy egyszerűen csak megromlik. Viszont legyen bármilyen korú is az ember, ismerkedni bármikor lehet. Egy új barát mindenkinek jól jön. Egy új szerelem pedig a legváratlanabb helyről kopogtathat be az ajtón. Sosem késő változtatni, tanulni vagy mást akarni. Szerintem a sorozat haladt a korral, megmaradtak benne a régi "Szex és New York"-os jegyek. A karakterek továbbra is szerethetőek, a ruhák szemkápráztatóak és New York még mindig nagyon izgalmas hely, még ha a főszereplők bizony már korosabbak is. Nézi az ember a sorozatot, és egyszer csak azon kapja magát, hogy ez tetszik.

2022.03.10 JRD

Géppuskát ide...

Annyira rossz, hogy ez már nem Aspirinért, hanem géppuskáért kiált! Túltolt polkorrektség, túltolt genderideológia, túltolt LMBTQ... Ennyire szükségük volt a pénzre, hogy tényleg bármit bevállaltak? Vajon ki pénzelhette a sorozatot? (Megjegyzem: Samantha egyénisége nagyon hiányzott a sorozatból, ahogyan Mr. Big karaktere is.) Természetesen ízlések és pofonok! Kinek mi jön be! Én szeretem, ha nem egy szórakoztató filmben akarnak ideológiákat letolni a torkomon. (Köszönöm szépen, én tudok ezek nélkül is helyesen, elfogadóan dönteni, ha azt arra érdemesnek találom!) Ettől függetlenül egyszer megnézhető! Szóval, ha látni akarod, hogy a Szex és New York fílingje hova jutott, nosza! Fotelbe pattanj, filmre fel, és jó szórakozást!

2022.02.22 dandelion1983

Nem lett rossz a folytatás, nagyjából hozza azt, amit vártam tőle. A készítők, ha nem is alkottak korszakmegváltó sorozatot, a régi széria színvonalát ennyi év után is tudták hozni, és hűen tud kapcsolódni a korábbi részekhez. A szereplők jellemvonásai is megmaradtak, egyedül csak Samantha hiánya fájó.

2022.03.08 Fikatours_blogger

Kevesebb néha több

Mintha csak a keleti országok fóbiájának ellensúlyozására írták volna a forgatókönyvet, úgy érzem túltolták a gender vonalat. Mintha nem is szólna másról a manhattani felső-osztály sanyarú élete, csak a szép ruhákról és a politikai korrektségről. De hát mit akar itt egy férfi? Nézzen mást, nem igaz?

Berendelték a sorozat harmadik évadát, amely a tervek szerint 2025-ben kerül a képernyőkre. Szerző: Gábor390920

A sorozat folytatódik, berendelték a második évadot. A hírek szerint 2023 nyarán már nézhetik is a rajongók. Szerző: Gábor390920

A Mirandát alakító Cynthia Nixon rendezőként is debütál ezzel a sorozattal. A részen együtt dolgozik majd Jon Tenneyvel, akivel egy párt játszottak az Advice from a Caterpillar (1999) című filmben. Tenney már dolgozott Sarah Jessica Parkerrel is az Equal Justice című produkcióban.Szerző: Hupka Adrián

Kim Cattrall nem tér vissza mint Samantha Jones. Az évek során többször is kijelentette, hogy többé nem szeretne a karakter bőrébe bújni és nem lesz része semmilyen folytatásoknak. A média állítása szerint ennek egyik oka toxikus kapcsolata Sarah Jessica Parkerrel.Szerző: Hupka Adrián

A nagy sikerű sorozat és a két mozifilm után visszatér Carrie (Sarah Jessica Parker), Miranda (Cynthia Nixon) és Charlotte (Kristin Davis), ezúttal Samantha (Kim Cattral) nélkül. A karaktert alakító Kim Cattral korábban többször is nyilatkozott arról, hogy mennyire rossz volt közte és Sarah Jessica Parker között a viszony a sorozat és a filmek forgatása alatt. A sorozatban újfent feltűnik Mr. Big (Chris Noth) és Steve (David Eigenberg) is, de új arcként Sara Ramirez is szerepelni fog benne, akit a nézők a Grace klinika című sorozatból ismerhetnek. Szerző: Gábor390920