Közösség

Vélemény:

 

66 Te - 4. évad

(2023)

Meredeken lefelé

 
Vali   2023.03.17 20:34
0

Az első és második évad nagyon izgalmas volt, leginkább abból a szempontból, hogy beleláthattam egy pszichopata, nárcisztikus sorozatgyilkos fejébe. Szokni kellett, hogy leginkább E/1 kihangosított monológok vannak. Csodáltam a második évad végén, hogy Joe mindig mindent megúszott. A harmadik és negyedik évad viszont meredeken zuhant nálam szint alá. Agyonismételt gondolatok, iszonyat bárgyú karakterek, az is inkább stand-up, ahogy bekerül a gazdagok körébe, ott meg mindenkit gyilkolászik, aki épp csúnyán nézett Jonathanra, az egykori Joe-ra. Egy részt is kb. három darabra szedtem, untatott. A fordulat akkor lett, amikor kiderült, hogy Joe/Jonathan megölte Rhyst, majd hallucinálta a Rhysszal történt kontaktust, és ő a gonosz Joe kivetülése. Az utolsó részek gázosak. Eltüntet csak úgy egy üvegketrecet; a kórházból félkómásan tudja, hogy két fiatal a házában kutakodik, majd fényes nappal megöli az egyiket, a másikat meg börtönbe juttatja, miközben elvileg ő öngyilkos akart lenni. Azt se értem, hogyan lehetett biztos abban, hogy a két fiatal SEJT valamit, de már szerencsétlen Nadja lakásán terhelő bizonyítékokat helyezett el. Ki tudja, hogyan. Biztos lesz folytatás, de azt már ki fogom hagyni.