Közösség

Vélemény:

 

68 Nyugati nyaralás

(2022)

Nyugati nyaralás

 
damien0531   2023.02.22 19:14
0

Én pozitívan csalódtam, mert az elmúlt 10-20 év magyar vígjáték-terméséből kiindulva nem számítottam semmi jóra. Nosztalgia miatt gondoltam, hogy adok neki egy esélyt, és nem bántam meg. A kikacsintások és poénok nagy részét szerintem csak azok fogják érteni, akik tisztában vannak a Kádár-korszak valóságával, vagy abban éltek. Persze nem egy az egyben, de azért korrajznak egész tűrhető. Kezdve az Ági van? kérdéssel, vagy ha 3 évente valahogy sikerült volna külföldre utazni, akkor is simán előfordult, hogy valamelyik gyereknek nem adtak útlevelet (hogy ne szökj el), igaz, ezt a filmben is elmondják. De a nosztalgiát (ami nálam pozitívum és fölfelé húzta az értékelést) leszámítva csak egy egyszer nézhető, szódával elmegy típusú film. De ha nem érdekel a nosztalgia a korszak iránt, akkor nem biztos, hogy találsz benne kapaszkodót, és elkönyveled egy rossz filmnek. Én pedig rájöttem, hogy a német nyelvet még mindig csak a Rammstein tálalásában tudom értékelni, másképp borzalom. Egy hétvégi délutáni filmnézésre mindenképp ajánlom.