A nyolcvanas évek Magyarországán járunk. Maurer Gyuri, a veszprémi autószerelő mindig, mindent meg tud oldani, a pártvezetők Ladáit is ő bütyköli. A család végre lehetőséget kap egy kis kiruccanásra a riviérára, amikor a várt négy útlevél közül csak három érkezik meg.
Gyurinak ekkor hatalmas… több»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Sziasztok! A Nyugati nyaralás egy igazi korszakzáró film. Mindig a múlton kell rágódni? De most már elég legyem! Amit filmben látunk, minden igaz. Csak annyi, hogy ha már filmet csinálunk, akkor fekete-fehérben kellett volna, mert így lenne hiteles. A film egy családi nyaralásról szól. És tényleg azért nem kapta meg az útleveleket, hogy nehogy disszidáljon a család külföldre. Tehát maradtak itthon a „Balcsin”. Eddig bírtam nézni. Ennyi.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Nagyon vártam, aztán mikor elkezdtem nézni, először azt hittem, hogy csalódás lesz. A film első felét eléggé unalmasnak találtam. Sőt, mivel én egy családi vígjátéknak hittem az előzeteséből, ahogy telt az idő, egyre jobban azt kezdem érezni, hogy e... teljes kritika»
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Már az előzetes is ígéretesnek tűnt, így természetes volt, hogy megnézzük a filmet. A történetet nagyjából már az előzetesből megtudjuk, egy-két csavart azonban a film is tartogat nekünk, nézőknek. A korabeli felvételeknek, valamint a televízióban lévő műsoroknak és a zenéknek köszönhetően még jobban azt érezzük, hogy tényleg a ‘80-as években vagyunk. Egy átlagos magyar család kalandjait követhetjük végig, akik csak a megérdemelt pihenésüket szeretnék eltölteni nyugaton, ehelyett itthon kell maradniuk, de ebből ők kihozzák a legtöbbet magyaros furfanggal, és a végén még a rendszert is sikerül kijátszaniuk. Összességében újabb remek hangulatfilm született a magyar filmpalettán a Nyugati nyaralással, melyhez a színészek is sokat adtak és látszott rajtuk, hogy ők is élvezték a szerepüket. Így ősz elején még a nyarat is visszahozza számunkra másfél óra erejéig.
Volt egy olyan érzésem, hogy a lassan már kevés emlékezőnek szól ez a film, akik ezt tényleg valamilyen szinten, gyerekként, tizenévesként vagy már felnőttként megélték. Kicsit Mézga család feelingje volt az egésznek. Amúgy nagyjából tényleg ilyen volt, eredeti kaják, és még volt nyár, és meleg Balaton. Mondjuk nem tudom, hogyan jött össze a német külügyminiszter Kádárral meg az Anna bállal, azt nem tudtam fejben összerakni. Pár véletlen kis baki is szemet szúrt, pl. a repülőgép felirata, mire leszállt, átfestették? :) Végül is egy szórakoztató, itt-ott kissé bugyuta, eltúlzott, a magyar filmekben szokásos jelenetekkel tarkított mozit tudhatunk magunk után.
A besúgó farvizén siklik a film. Nosztalgia-faktor, '80-as évek zenéi, autói és stílus(talanság)a. Csakhogy korrekt sztori és jó színészek nélkül ez édes kevés. Botrányosan gyenge volt Pokorny Lia és Mészáros Máté együtt és külön is. A gyerekek sem alkottak maradandót. Szervét hozta a kötelezőt, de ő sem dobott sokat a filmen. Patkós Mártonra figyelek A besúgó óta, itt rövid jelenetet kapott ifj. Soltész Rezsőként. Nem nevettem, pedig állítólag vígjáték volt. Még nosztalgia miatt sem ajánlom.
A film 131 706 882 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 83 135 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
A filmben látható egy Sport szelet plakát, ami azért érdekes, mert Mészáros Máté a márka arca.
(indingo )Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »