freeman   2020. 05. 21.

király film

Bogi87   2016. 05. 27.

Kétszer láttam, de újranézéskor is újra tudtam nevetni a poénokon. Nagyon tetszett.

mamiéstöti2   2017. 08. 17.

Rock és Ferrell nagyobbat ütött ennél, de azért ezen is lehet röhögni. Szerintem Hart viszi bele a számomra ízléstelen modern humor részét, ami kicsit lehúzza.

indingo   2017. 10. 01.

Borzasztó az egész film. Én nem tudtam rajta nevetni. Káromkodnak benne össze-vissza az nem vicces. A története nagyon béna és a két főszereplőt se láttam még értékelhető alkotásban.

Deku   2017. 10. 23.

Hát ez borzasztóan elvette a kedvem mindennemű filmezéstől amikor megnéztem. Nem jött be. Ez kegyetlen módon volt szörnyű, ha nem sértek meg vele senkit. Természetesen ez csak egy egyéni vélemény ettől bátran tetszhet.

HercegPeter   2016. 12. 03.

Will Ferrell, amennyire távol áll tőle az, amit el akar érni a filmben, annyira jól játssza. Az a jelenet mikor kijön a házból ezzel a zenei aláfestéssel és azokkal a mozdulatokkal, az annyira rosszul áll neki, hogy az valami hihetetlen. Éppen ez ben... több»

andor50   2016. 04. 18.

Ezt a filmet lényegében háttérzajnak raktam be, de azon kaptam magam, hogy inkább a filmet figyelem, mintsem a dolgomat csinálom. Vannak benne borzasztóan nevettető viccek, persze egy pár gyengébb is. Aki szereti Will Ferrelt annak érdemes megnéznie, itt sem fog csalódni.

Alison Brie
Alison Brie

Etan Cohen (nem összetévesztendő a Coen-fivérek egyikével) első nagyjátékfilmje a film. Állítólag a forgatás során többször is húzták emiatt a tény miatt.

Az USA-ban több, mint 90 millió dollárt keresett a film a mozipénztárakban.

A filmet New Orleans-ban forgatták, nagyjából 40 millió dollárból.

Will Ferrell és Craig T. Nelson korábban már játszott együtt a Jégi dicsőségünk (2007) című filmben .

Martin számítógépe egy korai IBM PC, amit 1981-ben adtak ki. A jachton játszódó verekedésnél Darnell azért használja fegyverként, mert több, mint 11 kilogramm a súlya.

Will Ferrell 28 centiméterrel magasabb, mint Kevin Hart.

Darnell a való életben Kevin Hart középső neve.

Will Ferrell az interjúkon és a sajtótájékoztatókon is a filmben látható karaktert hozta.

Volt pár éve egy hasonló alapötletű vígjáték, melyben a seftes béna Béla telefonos segítséget kér egy harcmestertől, hogy miután bekerül a sittre, ne kelljen egész nap be-ki-be-ki játékot játszania a sötétben. Az volt Rob Schneidertől a "Kegyenc fegyenc" és már az is egy nagy baromság volt. Ennek a filmnek hasonló a szinopszisa, de megtekintés közben derül ki, hogy a hasonlóság valójában egy blöff: ez a film nem arról szól, hogy felkészül hősünk a börtönéletre és odabent helyt áll. (szpojleres leírás) több»