Közösség

Vélemény:

 

46 A beteg

(2022)

A beteg

 
Kinga Kecskeméti   2023.12.23 10:24
0

Bevallom, nekem tetszett a film. A cím is passzol. Ez egy beteg lélek története, akinek egész életét megnyomorítja a gyermekkori trauma. Először persze, én is thrillerként kezdtem nézni , aztán rájöttem, hogy a történet elmegy pszichológiai irányba, csak az elején kicsit megvezeti a nézőt. Itt a film inkább a következményekre helyezi a hangsúlyt. Egy rendkívül súlyos társadalmi problémát feszeget, amelyről nem beszélünk, elhallgatunk. Rákerestem, és elborzadtam, hogy milyen súlyos terhet raknak rá a szülők az ún. "helyettesítő gyermekre", aki sose fogja pótolni a hiányzó nővért vagy bátyot. Ugyanakkor a gyász feldolgozása nem történik meg, s a szülők ridegsége, titka iszonyatos rombolást tud véghez vinni az új jövevény lelkében. A történet is jelzi ezt, az anya érzéketlensége, a titkos szoba stb. által. A fiú annyira meg akar felelni, hogy szinte már belebújik a nővére bőrébe, ugyanakkor valami cinkosságot is vállal vele. S amikor rádöbben, hogy hiába minden, ő kívül marad mindenen, akkor "robban a bomba". Talán drasztikus, talán túlzó, de mindenképpen egy ALARM a mai sivár, érzéketlen világunkban