Közösség

Vélemény:

 

81 Egy különc srác feljegyzései

(2012)

Egy különc srác feljegyzései

 
ArpiHajdu és Réci   2016.11.06 00:27
0

Még a megjelenése után megnéztem a filmet és első látásra nem tett bennem mély benyomást. Aztán mégis csak izgatni kezdett a történet (talán azért is, mert sokan a modern Zabhegyezőként gondolkodnak róla) és elolvastam a regényt. Most, hogy másodjára is újranéztem a filmet, azt kell, hogy mondjam, nem ad komplex élményt a regényhez képest. Ugyanis a könyvbéli történet legfontosabb csattanóját (nevezetesen Helen néni és Charlie történetét teljesen felszínesen, már-már elmaszatolva kezeli). A könyv elolvasás nélkül egy teljesen más történetet kapunk a filmben, csupán olvasva derül ki mennyivel összetettebb a sztori problematikája. Ez az egész azért is érdekes, mert egészen a végkifejletig egy teljesen könyv hű ábrázolást kapunk, nagyon jól visszaadja a zenékkel és a szimbolikus jelenettel a hangulatot, azt is jól mutatja be, hogy itt bizony nem olyan tinédzserekről van szó, akiknek az a legnagyobb problémájuk, hogy nem tudtak felkészülni a matek dogára, s így egy sokkal komolyabb tini filmről van szó, mint ahogyan azt sejteti magáról. A végéért kár, de azért megéri rászánni az időt. Aki pedig a mögöttes tartalmakat is érteni akarja, az olvassa hozzá a könyvet.