Közösség

Vélemény:

 

56 Egy rossz ember tíz napja

(2023)

Ördöglakat

 
szemtelen   2023.08.19 00:55
1

Adott egy Philip Marlowe karakterét bálványozó magánnyomozó, akinek meg kell találnia egy fickót, de közben kapcsolatba lép egy nővel is, hogy megtalálják a nagybátyja gyilkosát. A film lényege, hogy hogyan oldja meg ezt a két ügyet, amelyek a nyomozás elmélyülésével egyre bonyolultabbá válnak. Innen a film a bonyolultság és az érthetetlenség határmezsgyéjén tartózkodik, a kétórás időtartam alatt a titkok pedig csak egyre összetettebbek. Ez a film tökéletes azoknak, akik szeretik a bonyolult és összeesküvéseket kínáló, rejtélyes krimiket – hiszen szükség van a tágra nyílt szemekre és a kitisztított fülekre. Rajtam kifogott, nekem ez a produkció egy nagy gubanc. Mindenféle filmes ravaszkodás ellenére egy meglehetősen silány színészi alakításokkal tarkított, és átlagosan fényképezett nagy mizéria. Nem izgalmas, ellenben baromi zavaros, és tele van mindennel; érthetetlen mellékszálak és nevetségesen sok karakter, értelmetlen maffiózók, akik nem haboznak kínozni és gyilkolni. A film második felében már tényleg lehetetlen mindenki nevét és rokonságát egyenesben tartani, végére pedig az egész forgatókönyv mocskos valóságát átjárja a valótlanság kemény illata.