Közösség

Vélemény:

 

75 Tűzgyűrű

(2013)

Élvezetes fantáziavilág gyermeki énünk számára

 
Morpheus   2023.06.27 13:59
0

Mindig sajnáltam azokat, akik elvesztették gyermeki énjüket, és a filmek terén már nem képesek használni fantáziájukat. A Tűzgyűrű (Pacific Rim) olyan film, amihez szükséges elővennünk ezt a képességünket, de ha ez sikerül, akkor jól szórakozhatunk. Ami nekem leginkább tetszik ebben a filmben, az a karakterek időnként vicces, néhol heroikus megjelenítése. A központi figura Raleigh Becket (Charlie Hunnam), aki kiváló harcos és tehetséges Kaiju-vadász, aki profin képes a hatalmas Jaegerek kezelésére. Társa eleinte testvére, majd a szépséges Mako (Rinko Kikuchi), akihez idővel gyengéd szálak fűzik a férfit. A páros szembeszáll a Föld népességét fenyegető óriás szörnyekkel (ők a Kaijuk), bár a küzdelmük néha reménytelennek tűnik. Közben kapunk némi humort is a fura tudós, dr. Newton révén, akit a filmben Charlie Day alakít (frenetikusan). Valahogy jópofa és izgalmas az egész, nem tehetek róla, de nekem bejön. Guillermo del Toro, aki A víz érintése című 2017-es filmdráma Oscar-díjas rendezője is, szerintem szórakoztató sci-fi fantasyt készített. Nálam 80%-os.