Közösség

Vélemény:

 

60 Einstein és a bomba

(2024)

2/10 Ami univerzális, az gyakran egyik célra se jó

 
Ahoj poplacsek   2024.03.06 21:41
0

Ebben a kevert műfajú kisfilmben keveredik a dokumentum és a dráma. De milyen rosszul! Így dokumentumfilmnek is nagyon karcsú (pár kis tudású ifjoncnak persze adhat némi információt), és drámai minőségében se emelkedik a Rákay Kakálmán műhelyéből kikerült kínos emlékű Aranybulla sorozat fölé. Közben Aiden McArdle annyira hasonlít Einsteinre, mint Bajor Imre Scarlett Johanssonra. És ezt a játékával és mimikájával se tudja feledtetni, inkább tovább ront a helyzeten. Teljesen felesleges és elszomorító minőségű alkotás, amely az Oppenheimer farvizén számíthat a betévedő (és megtévedő) nézők járulékos figyelmére. Az alkotók gondolkodását nem is tudom hová tenni, amikor a film vége felé komoly súlyt kap, hogy egy japán újságíró bocsánatkérést vár el Einsteintől, aki azzal védekezik, hogy ő a tudományos felfedezést tette csupán. A japán újságírót ez szemmel láthatóan nem nyugtatja meg (nem tudom, a valóságban hogy zajlott ez közöttük). Most képzeljük el, hogy mi lenne, ha Newtont okolná valaki az összes korábbi fegyverért, vagy pl. hogy most miatta tud Putyin embereket kidobáltatni az ablakból, a newtoni gravitáció miatt. Nonszensz, nem? De. Nem is tudom, egyáltalán miért adok rá a 10-ből 2-t, egyszer a jóságos ellágyuló szívem fogja a vesztemet okozni.