Közösség

Vélemény:

 

89 Ördögsziget

(2010)

Bastoy királyai

 
dailyfilmsan   2019.02.26 12:52
1

Már az kecsegtető volt, hogy norvég a film, aztán jött hozzá hogy igaz történet úgyhogy beadtam a derekam, bár nem kelett nagy unszolás.
És nem bántam meg mert egy egyszerű és monoton dolgot változatosan, izgalmasan és pörgősen adott át a film. Sanyarú körülmények mindenhol voltak de mégis egy fegyelmi intézmény, ahol kegyetlen bánásmódban részesülnek a gyerekek az mindig bejön a nézőknél... vagy mégsem. Itt is voltak klisék és az is igaz hogy a fegyelmet valahogy fenn kell tartani úgyhogy nem sajnáltam nagyon a sanyarú sorsukat a gyerekeknek hiszen saját maguk tehettek arról hogy oda kerültek. Az igazgató személye kettősséget tartalmazott pont ezért. Volt benne egy jó oldal is ami idő közben el lett nyomva, míg a pedofil gondnoké nem és itt el is érkeztünk a tetőponthoz. A gondnokot játszó színész nekem nagyon tetszett mert úgy tudott zsarolni hogy közben ártatlannak tűnt. A gyerekszínészek zöme is jól alakított. Szerintem ez a film megérdemel egy megtekintés, azoknak meg kötelező akik szeretik a skandináv filmművészetet. Csalódást nem fog okozni.