Közösség

Vélemény:

 

74 A szégyentelen

(2011)

A szégyentelen

 
Berto49   2017.11.24 22:51
0

Egyszer már félbehagytam ezt a filmet, de a „Hóember” megnézése után kíváncsi voltam Fassbender sokak által fantasztikusnak ítélt alakítására. Igen, nagyon jó színész, mindent el tud játszani, még a szexfüggőségben szenvedő férfit is. Valahol olvastam, hogy „fafejűnek” titulálták a színes bőrű rendezőt, mert nem képes nevet változtatni, vagy legalább egy betűt hozzátenni az ismert, ma már sajnos halott filmsztár nevéhez. Van ebben némi igazság. Közte és Fassbinder között lehet valami lelki kapcsolat, mert mindhárom általam látott filmjében szerepelt. Azt a fogyókúrát, amit az „Éhség”-beli szerepéért elszenvedett kevés színész vállalta volna. Persze van ellenpélda is, Christian Bale “átalakulása” a Brad Anderson féle “Gépész”-ből. Ami nagyon nem tetszett, az Carey Mulligan, aki totál tehetségtelenül az éppen topon lévő sztárokat majmolja. A New York, New York című dal előadása szinte fizikai fájdalmat okozott számomra, a nő bántó módon kifigurázta a kiugróan tehetséges Michelle Williams alakját. Ezt a filmet el kell felejteni, de ez biztosan, minden erőfeszítés nélkül könnyen fog menni.