Közösség

Vélemény:

 

44 Az ördög ivadéka

(2014)

Az ördög ivadéka

 
moov18   2016.02.29 18:58
0

Annyi hasonló témájú filmet láttam már, hogy ez tulajdonképpen semmilyen érzelmet nem volt képes kicsalni belőlem. Persze abból a szempontból különleges, hogy itt nem spontán megszállás történt, hanem főhősnőnk várandós a gonosszal és ezáltal válik olyanná amilyen. Értem én, hogy miért jó ez a megtalált szalagos módszer: bensőséges hangulatot teremt, nem tűnik fel az alacsony költségvetés, a színészi játék elhanyagolható, kendőzik vele a rossz minőséget, nem vesszük észre a gyengébb trükközéseket. Nagyjából ennyi! Nagyon gyenge kis mozi volt, nehezen is indul be. Alig történik valami érdemi. A vége felé pörögnek fel az események. De! Ahogy ez bekövetkezik rögtön véget is ér a film. Kvázi 89 perc szörnyen összeollózott, tömény unalom. Vannak filmek amelyeknek nem áll jól a dokumentum stílus. Ez is ilyen többek közt. Erőltetett, önmagát erőszakoló, gyengén pislákoló horror-utánzat. Van benne egy-két nyomatékosabb jelenet, kapunk néhány véresebb kevésbé ízléses momentumot is az arcunkba, de nagyon kevés lett még így is. Ami érdekes jelen filmünk esetében, hogy nem egy bizonyos kamera rögzít mindent: bevonják a játékba a bolti, vevőtéri kamerát ugyanúgy, ahogy a kinti térfigyelőkamerát. Ez viszont nem változtat a lényegen. Szó szerint pocsék. A néhány értékelhető jelenet miatt két csillag!