Közösség

Vélemény:

 

80 A rajtaütés

(2011)

TOP kategóriás akciófilm

 
Jerico   2023.08.29 15:10
1

A silat legjobb merítését A rajtaütés filmek adják, mégpedig TOP kategóriás kivitelben, a legjobb akciófilmek között. Iko Uwais hatalmas tehetség, a silat mestere, öröm nézni, ahogyan bunyózik. Bár én csak zöld övig jutottam a koreai eredetű taekwondo küzdősportban, minden harcművészeti ágat szeretek. Nézek kungfut, karatét, muay thait, de a silat szerintem ezeknél is keményebb. A rajtaütés első epizódjában egy ostromot láthatunk, amint az indonéz rendőrség megtámadja a helyi maffiafőnök, Tama toronyházát. Csakhogy egy egész kis hadsereg fogadja őket, tele profi harcossal. A rohamrendőrök sorra kimúlnak, kivéve egyet: ő Rama (Iko Uwais), aki a silat nagy mestere. Sehogyan sem tudják elkapni és legyőzni. Aki pörgős, nonstop bunyóra vágyik, és szereti a kőkemény harcművészeteket, annak ez a film nagyon be fog jönni. A film végén láthatunk egy hihetetlenül jó párharcot a világ jelenlegi két legjobb silat harcosa között: az egyikük Yayan Ruhian (a filmben Mad Dog néven szerepel, és láthattuk őt John Wick filmekben is), a másikuk a már említett Iko Uwais. Olyat lenyomnak, hogy az ember pislogni is elfelejt. Értékelésem a filmre: 85-90%. Egyértelműen TOP kategória az akciófilmek között.