Ördögi trükk (1959)

125 rue Montmartre

Zsombi   2019. 12. 07.

Gilles Grangier legjobb rendezését láthatjuk. A műfajával kezdetben nem tudtam mit kezdeni, egyformán hangsúlyosan vannak benne jelen a dráma, krimi, thriller, vígjáték elemei is, ezért elég vegyesek voltak az érzéseim. Kb. fél órával a vége előtt azonban jön egy váratlan esemény, és az egész film átcsap izgalmas bűnügyi történetbe.

Turro   2017. 07. 16.

Sokadik alkalommal ér kellemes meglepetés egy régi film láttán, most is úgy érzem, az ötvenes években technikai hókuszpókuszok nélkül, egyedül a cselekményre összpontosítva is tudtak nagyszerű filmeket készíteni. Az egyetlen felróható dolog, hogy jóval a film vége előtt tisztázódik, ki a rosszfiú, így valóban elég lehangoló a maradék idő, de az összhatás valahol a jó és a zseniális közt van.

Lino Ventura