A 22-es csapdája

Catch-22

2020.11.15 Interfectorem Sabnock

Nem volt szerencsém a könyvhöz (bepótolom), de a film nekem annyira nem volt nagy durranás. Valahogy nem jött át az egész. A színészek sem tudtak rám hatással lenni. Gyenge közepes ez a produktum.

2019.07.23 Berto49

Abszurd klasszikus

Le kellene már szoknom a könyv és a belőle készített film összehasonlításáról! Ennél azonban meg kell említenem, hogy az olvasmányélmény képest nagy csalódás. Az amerikai irodalom bővelkedik a témát feldolgozó regényekben („Meztelen és holtak”, „Most és mindörökké” és még hosszan lehetne folytatni a sort, de a háborút ilyen groteszk, abszurd szemlélettel ábrázolni csak Joseph Heller tudta. Az említett jellemző stílusból azonban a film a frenetikus poénok ellenére meglepően keveset vett át. Az egyik főszereplőt, Yossarian kapitányt (Alan Arkin alakítása, akit egyébként kitűnő színésznek tartok) teljesen másnak képzeltem el. A javaslatom szerint mindenképpen előbb a könyvet érdemes elolvasni, aztán jöhet a film.

2019.09.16 dailyfilmsan

A film több ponton egyezik Joshep Heller regényével, mégis van egyfajta eredetiség is a képkockák között. A szereposztás kicsit mellésiklott, mégis kellőképpen mókás volt a maga morbid módján, ahogy a könyv is. Az olasz virtus viszont annyira nem ny... Több

2016.12.05 Twister

remek ironikus antimilitarista film. A 22-es csapdája az egyik kedvenc könyvem, és ez egy nagyon jól sikerült illusztráció hozzá

Annak ajánlom ezt a filmet aki olvasta a könyvet. Korához képest nagyon jó film, szerintem ez a 70-es évek legjobb filmje

2019.09.25 Kiss László

Mindketto szuper a film es a konyv is!