A betörés nagymestere

A betörés nagymestere

Les spécialistes

Paul Brandon megszökik rendőr fogvatartóitól, de menekülés közben kényszeríti egyik társát, a zseniális Carellát, hogy vele együtt szökjön. Carella először bedühödik cellatársa erőszakosságától, majd fokról fokra hagyja magát meggyőzni, hogy egy újabb rablást kövessenek el - ezúttal már ketten - az egyik nizzai casinóban. De hamarosan rá kell döbbennie arra, hogy Paul valójában rendőrnyomozó, akit a háttérből elöljárói manipulálnak. A két fiatalember ennek ellenére egyre inkább szövetségessé válik, majd csatlakozik hozzájuk a gyönyörű özvegyasszony, Laura, akinek a férjét rendőrök verték halálra...

Rendező: Patrice Leconte
Ország: Franciaország
Premier (HU): 1986.06.19. | Netflix (2021.10.27.)

2022.01.21 acura steve

Nem unalmas, tud meglepetést okozni, de kicsit retró! Lanvin még milyen fiatal volt!

2017.10.13 azurou

Nagyon szimpatikus és szórakoztató film. Ez a fajta karakterpárosítás szerintem telitalálat volt. Azért kár, hogy ebből nem lett egy kultikus film.

2019.09.16 hogerr

Egy kicsit minden műfajból összeszed ez a film, és emiatt csak egy kicsit kalandos, kicsit akció, kicsit komédia. Egyébként sziporkázó párbeszédekkel operál. Ajánlom!