A csernobili csata

A csernobili csata

The Battle of Chernobyl

1986. április 26-án, kora reggel megkezdődött "A csernobili csata" miután a csernobili atomerőmű négyes számú reaktora felrobbant, és egy lángoszlop emelkedett 750 méter magasra a hajnali ukrán égbolton. A következő nyolc hónapban 800 ezer, a Szovjetunió minden pontjáról érkezett fiatal katona, bányász, tűzoltó és civil dolgozott azon, hogy megszüntesse a radioaktív anyagok környezetbe jutását és egy "szarkofágot" készítsen a megrongálódott reaktor köré, amely visszatartja a további radioaktivitás kikerülését. Habár már eltelt 20 év a szörnyű baleset óta, az emberekben még mindig erősen él Csernobil emléke, hiszen akkor kellett szembesülnünk azzal a ténnyel, hogy egy ilyen jellegű baleset megtörténhet, és számolnunk kell a következményeivel.

Rendező: Thomas Johnson
Ország: Franciaország
Premier: 2006

2019.07.07 Syracuse

Gorbacsov-mosdatás mesterfokon

Kétségkívül mond érdekes tényeket is, tehát nyugodt szívvel ajánlom. Viszont akinek nincs fogalma az akkori pártállam működéséről és a térképfejű Gorbacsov valódi énjéről, az ne itt készüljön történelem érettségire. Gorbacsov-mosdatás ezúttal amerikai megrendelésre.

2019.06.11 harnas1207

Az új sorozatnál sokkal hitelesebb történet bemutatás. Az eredeti felvételek és az elbeszélések nagyon hatásosak. Az oroszok persze szépítik a történetet....

2016.10.26 nándi99

nagyon érdekes, és hátborzongató dokumentumfilm. borzasztó, hogy mi történt a szomszédban, és sajnos ennek súlyos következményei lehetnek még a gyerekeinkre is