A halott menyasszony

Corpse Bride

2015.06.30 drsolomon

Tim Burton megint alakított, hozta a tőle elvárt színvonalat, nem láttam még ehhez hasonló fantasy animációt, különleges élményt nyújtott. Jól kidolgozott karakterekkel.

2017.09.30 koba1996

Szuper az alapötlet, és a kivitelezés is. Nem minden vidámság és csillámpor, ez egy depresszívebb sztori animációs köntösben, de attól még tökéletes. A halott menyasszony karaktere, és a tény, hogy érzem benne Tim Burton keze nyomát, már alapból öt csillagot jelent.

2017.12.14 nagysar

Hogy is ne lenne egy Tim Burton féle, kicsit borzongató mese :) Zseniális ahogy még mindig bele tudja csempészni a "félelmetes" elemeket egy ilyen aranyos történetbe.

2015.08.16 Corazon.Donq

A filmnek nagyon mély üzenete van. szerintem hasonló témában nincs nála jobb. Mindenkinek ajánlom. Elgondolkodtató. Többször nézhető film! Izgalmas, nagyszerű színészi alakítás.

2015.10.02 hawaiipizza

Közelébe se ér se a Lidrécnyomsának, se a Coraline-nak. a betétdalok felejthetőek, a sztori nem az igazi, még az animáció is digitális, nem pedig rendes agyag stop-motion. Ennek ellenére stílusos, aki érdekel, annak nem akarom elvenni tőle a kedvét.

2016.02.04 Cirmici

Elég érdekes hangulatú mese, aminek van egy mély üzenete. A karakterek és a kidolgozás is nagyon jó, viszont az a sok betétdal kicsit idegesítő. 5/5!

2016.04.17 Macko

Ötletes és egyedülálló sztori, nem a megszokott sablonos film. Látványos és érdekes. A zenéje is tetszik, már csak emiatt is megeri megnezni. Johnny Depp jól alakít benne,.

2016.01.24 viraggg

Imádom Tim Burtont, ez az alkotása is egyszerűen fantasztikus. Karakterek, történet, kidolgozás csillagos 5, bármikor nézhető, nem is egyszer, és a dalok is tetszettek benne.

2015.03.25 Dancer

Nekem egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet, nem kimondottan bírom az ilyen sötét animációs filmeket, és a humora sem győzött meg igazán.

2015.02.06 czardora

Tim Burton ismét alkotott, a stop-motion technika pontos használata a karakterek kidolgozottsága pompás hatást nyújt. A zenék is nagyon jól sikerültek.

2017.07.03 Chatman

Mondjon bárki bármit, a Halott menyasszony egy nagyon szép, nagyon stílusos és remekül rendezett történet, amelyben Burton végre újra kiélhette a fantáziáját. Nem kell ezen változtatni, a fickónak ez a stílusa, ő pontosan ez a a film. És ezzel teljesen egyedülálló figurája a hollywoodi mezőnynek.

2015.03.04 Agnes96

Teljesen Tim Burton. Más nem is lehetne. Imádom a képi világát, a stílusát, hogy halott bábokat táncoltat, mégis egy kedves, aranyos, minden korosztály számára élvezhető mesét ad.

2015.02.15 reat

Nagyon aranyos mese. Tim Burton ismét jót alkotott. A zenék nagyon jók benne és a történet is nagyon aranyos és megható.

2015.10.02 acey

Az angol erre azt mondja: Burtonesque. Nagyszerűen animált tipikus Burton sztori, azonban se több sem kevesebb. Illetve annyival még kevesebb is, hogy a dalok nem sikerültek túl emlékezetesre, már a film végén nem volt meg egyik dallam sem. Ez azért egy zenés mozinál nem túl jó dolog. De üsse kő...