A kőszívű ember fiai

A kőszívű ember fiai

2022.06.02 JRD

Nagy kedvencek egyike

Könyvben is magával ragadott, de ez a film szerintem nagyon jól sikerült. Parádés színészekkel, remek rendezővel, egy jó forgatókönyvvel a maximumot hozták ki a kor technikájával. Kötelező olvasmányként szinte ittam a sorait. A kőszívű ember, Baradlay Kazimír, hithű császárszerető főispán fiainak 1848-as szabadságharc körüli életét, döntéseit mutatja be. Baradlay Kazimír a filmben csak pár pillanatra jelenik meg, de testamentumának árnyéka vészjósló hangulattal telepedik az eseményekre. Becsület, hazaszeretet, nemzeti öntudat, ármánykodás, árulás, szeretet, szerelem és gyász. Filmként pedig -vetítsék bármikor, bármely csatornán- mindig megnézem, ahogyan az össze Jókai és egyéb magyar regény feldolgozását. Jó szívvel ajánlom mindenkinek ezt a kétrészes filmremeket. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

A magyar klasszikusok közül talán ez volt számomra a leggyengébb, ha lehet ilyet mondani. Kissé lapos és elnyújtott film, sokszor altatja az embert. Egy igazi dráma, amire nézésekor talán nem voltam ráhangolódva. Ettől függetlenül Várkonyi egy zsenij... Több

2019.03.18 indingo

Nagyon jó film és a három Baradlay fivért megformáló színész kiválasztása is tökéletes. És ne feledjük el a kemény és hazafi anyát alakító Sulyok Máriát sem. A fantasztikus jelenetek egy életen át beleivódnak a nézőbe.

2016.02.09 Galway

Remek feldolgozás, ha valaki nem akarja elolvasni a könyvet, ajánlom:)) Szerintem nagyon eltalálták a karaktereket.

2017.10.25 Deku

Ez nagyon nem volt jó így, kedvem lett volna már az első harminc percben kikapcsolni. Nekem itt teljesen kész volt a káosz az egész film össze vissza volt azt se tudtam hol áll a fejem mire a végére értem.

2016.05.25 Edeske

A könyv után a film is nagyon igényesre sikerült. Profi szereplők vannak benne. Jól összerakott, igényes film. Komoly és meggyőző a színészi alakítás.

2016.04.28 Cordelia Bennett

Gyönyörű film, a korszak stílusának megfelelően, a regény hangulatát követi. A legnagyobb színészek jutalomjátéka. Látványos, jó ütemű film.

2016.02.18 Ronin

Zseniális színészi játékok, fantasztikus drámai hangulatot eredményező rendezés. Nem ismerek még egy ilyen részleteiben is pontosan kidolgozott magyar filmalkotást.

2018.11.16 LadyN

Még emlékszem, hogy valamikor általánosban, mennyire becsültük ezt a filmet, mivel miután körbejárt az osztályban, senkinek nem kellett elolvasnia az egyébként elég vaskos művet.