Gyilkosság a világ végén

Gyilkosság a világ végén

A Murder at the End of the World

1. évad (2023) - 7 epizód

Darby Hart, a Z generációs amatőr detektív megpróbál megoldani egy gyilkosságot egy eldugott településen.

(Hupka Adrián)

Premier: 2023 | Disney+ (2023.11.14.)

2024.04.03 pacific22

Már félnem kellene az AI-től?

Az első olyan film, amit láttam, amiben az AI részt vesz gyilkosságokban. Ez a szál el van rejtve a filmben, egészen az utolsó epizódig nem tudhatjuk meg a gyilkosságok okát és magyarázatát, ami persze így van jól. A rendezés dinamikája nekem végig tetszett, a lány jól hozza a karaktert, a párhuzamos, emlék alapú szerelmi történet jól beleillik a filmbe. A szakítás oka azonban elnagyolt, csakúgy, mint a fiú karaktere. A filmben a bűnügyi cselekmény dominál, és a film végén mindenre kap magyarázatot a néző, de szerintem ez a befejezés, a lezárás nem sikerült.

2024.02.26 indingo

Remek hangulata van a sorozatnak. Különleges a helyszín és a formavilág. Kedveltem a szereplőket, és a történet hibái ellenére egy izgalmas kis sorozat.

2024.03.02 irongozu

Modern Poirot

Remek forgatókönyvvel bíró sorozat. Egy titokzatos bűntény feltárása kissé futurisztikus környezetben. Minden adott egy izgalmas sorozathoz. Nem csalódtam.

2024.01.20 cseszi007

Izland és a hightec

Az 1-2. rész nagyon izgalmas, pörgős, ötletes volt. Az utolsó rész izgalmas és elgondolkodtató volt, a többi rész, „a nyomozás”, hát, néhol lapos, néhol unalmas, túl sok újat nem tudott mutatni. A világ vége, Izland, a táj nagyon szép volt, a szereplők közül nem mindenki tudta hozni a figurát. Epic pillanat: Mikor megtalálják az első áldozatot. Folytatás: Talán. Vége csavar: A történet miatt kettő is van, első 10%, a második, a vége 70%.

2023.11.14 Vuk

Nem igazán éreztem úgy, hogy a sorozat valami nagyon újszerűt hoz, de amiben különlegeset alkot, az az egyes helyszínek, zsánerek és jelenetek kombinációja, amiket eddig még nem igazán láthattunk egymás mellett - mindenképpen frissítő.

Visszhangok
Átutazó