A pénz színe

The Color of Money

A Rotten Tomatoes oldalán 39 kritika alapján 90%-ot kapott, (7,3/10).Szerző: Bogi87

A világpremier 1986. október 8-án volt, a Ziegfeld Theater-ben, New York Cityben.Szerző: Bogi87

Walter Tevis, 1984-es, azonos című regényén alapszik a film.Szerző: Bogi87

1986-ban Paul Newman, mint legjobb színész NBR-díjban részesült.Szerző: Bogi87

Az USA-ban R-besorolást kapott A pénz színe.Szerző: Bogi87

A bevétel 52 293 982 dollárra rúgott, kb. 10 000 000 dollárból jött létre.Szerző: Bogi87

A hang, ami elmagyarázza a 9-ball szabályait, Martin Scorsese hangja. Szerző: rbernadett

Paul Newman úgy gondolta, hogy Martin Scorsese a legjobb választás a Pénz színe című filmhez, mert tetszett neki az, ahogy a Dühöngő bika (1980) című filmet rendezte. Szerző: rbernadett

A film alapjául szolgáló könyvet, amelyet Walter Tevis írt, Paul Newman küldte el Martin Scorsese-nek.Szerző: rbernadett

Paul Newman elmondása szerint a legjobb tanács, amit Martin Scorsese-től kapott, főleg a humoros jelenetekben, az volt, hogy: "próbálj meg NE humoros lenni!". Szerző: rbernadett

Tom Cruise saját maga csinálta a trükköket a billiárd golyókkal, kivétel azt, amikor két golyót megugrat, hogy leüssön egy harmadikat. Martin Scorsese szerint Cruise ezt a trükköt is meg tudta volna tanulni, de az további 2 napba telt volna, ami miatt tolódott volna a forgatás, ami több ezer dollár plusz költséget jelentett volna. Ezért ezt a trükköt profi játékosok hajtották végre, Andrew Ghiatsidis és Michael Sigel.Szerző: rbernadett