A tanú

A tanú

2019.07.03 superzero

A magyar filmtörténet egyik ékköve. Nem csupán egy kordokumentum, annak görbe tükre, hanem egy sziporkázóan szellemes szatíra is. Kiváló színészek tárnak elénk egy letünt korszakot, történelmünk egy sötét fejezetéről. Brilliáns alkotás.

2015.02.21 oneminute

Nagyon nagy magyar klasszikus. Épp tegnap nézettem a nyolcadik osztályban. Tudni kell a történelmi hátteret, mert így érti az ember a fricskát, ami a akkori rendszernek szántak. A nagyon nagyok sajna már nincsenek köztünk, lásd Pelikán elvtárs. Ám sz... Több

2015.07.26 one1970

Zseniális! Már nem tudom hányszor láttam , megunhatatlan !!! Minden mondta klasszikus ! Őze Lajos és mindenki szenzációs a filmben! Bármikor adják le, mindig végignézem !!! Kötelező darab !

2018.02.03 zsani

Ez egy igazi klasszikus. Nagyon jól bemutatja az akkori világot. Tele van hatalmas poénokkal. Mindenki számára kötelező. A színészek játéka kifogástalan.

2017.05.17 Zoer8993

Mint általában a magyar filmek ez sem jött be. Hiába néztem végig semmi nem volt benne ami megfogott volna. A színészek viszont egész ügyesen játszották a szerepüket.

2018.03.19 Rendszergizda

Nagyszerű magyar film, tükrözi az akkori rendszert, ahogy az működött. Tökéletes korkép, hogy milyen lehetett akkoriban élni. Emellett nagyon szórakoztatóan parodizálja ki a rendszert.

2016.11.14 goat2000

Ez egy nagyon jó régi magyar film, sajnálatos módon a mai magyar filmek alább hagytak a színvonalból egy ideje. A film hangulata, témája alapján nagyon jó.

2016.12.07 Szorcsik

Az egyik legjobb magyar film, amelyet valaha készítettek, Különösen azok értik a mondanivalóját, akik a 60-as években, vagy azt megelőzően születtek. Nagyon értékes film.

2019.02.06 vyctoria79

A magyar humor gyöngyszeme. Akik ismerik azt a kort, még inkább éltek abban, azok fogják igazán érteni, értékelni a film fanyar humorát. Számomra megunhatatlan nézni a kisembert, amint próbál túlélni mindent. Zseniális.

2017.10.03 Bibabac

Nagyon humoros, szórakoztató történet a magyar történelem egyik legabszurdabb korszakáról. Gyerekként, tizenpárévesen is élveztem, felnőtt fejjel meg még több minden nyert értelmet.

2017.11.15 baalint

legalább 5x láttam már és mindig tudott újat mondani a film. Szinte az összes párbeszédre emlékszem, hihetetlen élményt tud adni. Persze azt tudni kell hogy sokáig be volt tiltva, ezt ma már nem tudjuk átérezni..

2015.02.18 Norcsi59

Alapfilm, amit korosztály nélkül bárkinek ajánlható, aki szereti a humoros filmeket. Igazán jól sikerült, időtálló film. Alapfilm, amit mindenkinek látnia kell. Humora egyedülálló.

2017.11.23 nagysar

Szóljatok Anyunak/apunak hogy nézzék meg,nekik sokkal többet fog jelenteni. Sajnos nagyon kevesen látták abból a korosztályból akiknek szólt vagy akik tényleg átérzik ezeket.

2015.12.28 Niki19

Ez egy tipikus olyan film, melyet mindenkinek egyszer látnia kell. Vicces jelenetekből nincs hiány. Minden korosztály számára csak ajánlani tudom. Remek magyar film.