A tanú

A tanú

2024.02.25 stomachh

A magyar filmtörténelem egyik legnagyobb alkotása. Minden jelenetéből ránk maradt egy szállóige.

2019.06.18 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

A nemzetközi helyzet cenzúrázatlanul is egyre fokozódik

E sorokat a film eredeti, cenzúrázatlan változatának megtekintése után írom. Ha meg kéne neveznem a magyar film történetéből egy olyan alkotást, mely generációkon keresztül képes volt megmaradni a kollektív emlékezetben a frappáns egysorosaival, a „r... Teljes kritika

Egy Bacsó filmtől mit is várunk?Hogy magyar legyen,és a lelkünkig hasson...na igen,és jó színészekkel persze...Őze és Kállai jutalomjátéka egyszerűen zseniális.Mondanivalója még talán ma is aktuális,nyomokban a mai valóságot is tartalmazza !

2020.11.19 elekm90

Bár vígjáték, nem csoda, hogy sokáig nem mutatták be Magyarországon. A "magyar narancs"-tól kezdve számtalan jelenete egyértelmű kritikája az akkori rendszernek. Őze Lajos Virág elvtárs szerepében zseniálisan alakít. Kállai Ferenc játéka is tetszett,... Több

2017.07.08 Deku

Ezektől a nevektől én bőven többet vártam volna el. Igazán a színészi játékkal még nem is volt gond, a történet volt nagyon gyenge. Szerintem ennél többet is simán ki lehetett volna hozni a filmből.

2022.06.21 stewie_griffin_2005

Nagyon jó magyar film, rengeteg mondata ma már szállóige, Kállai Ferenc pedig jól játssza a főszerepet. Én fiatal vagyok, nem éltem abban a rendszerben, de a film így is átjött. Magyar filmeket nem nagyon szoktam nézni, de ezt ajánlom minden korosztálynak. 9/10

2020.04.08 Timon

Igazi top-film.Szatirikus műfaja miatt szanaszét röhögtem magam nem is egy résznél.Kedvenc részeim:az elején,amikor a kutya odamegy a felirathoz,a másik a ,,magyar narancs".

2019.12.10 Caravaggio1978

Ez 2019 ben is aktuális

Maga a történet talán dokumentumfilmnek is nevezhető,akkoriban tényleg ez volt,de ha most 2019 ben körbenézünk ugyanez van.Ez adja a filmnek a tökéletességét.

2019.05.23 MP170506

Jó kis film. Kiváló magyar humorral fűszerezve, kiváló magyar színészekkel mutatja be az akkori társadalmi rendszert. Kultuszfilm vált belőle, el nem felejthető szlogenekkel.

2019.04.01 Norbert93

A magyar klasszikusok koronázatlan királya

Az általam adott cím minden tekintetben fedi a valóságot. Nagyon vicces, szatirikus és ironokos film, ami nem leplezett, de mutatott egy fergeteges görbe tükröt az akkori Magyarországról és nem utolsó sorban a mai napig halhatatlan idézetek tömkelege található meg benne.

2016.03.07 citizenfour99

Remek társadalomkritika és elég merész a korhoz képest, és kiemelkedő színészi alakítások plusz nagyszerű humor, erre a filmre joggal lehet minden magyar ember büszke.

2023.04.16 Informer2

A magyar színvonal

Wow! Megérdemli a hírnevét. A film egy magyar klasszikus, amely az állampárt által kierőszakolt kollektivizáció és a kommunizmus abszurditását mutatja be. A film nagyon humoros és szatirikus, miközben mégis mélyebb társadalmi üzenetet hordoz. Bacsó Péter remek munkát végzett a film rendezése során, és a szereplők – köztük a legendás színész, Korbuly Péter – remek alakítást nyújtanak. A film szórakoztató és egyben elgondolkodtató, és méltán tartják a magyar filmgyártás egyik legjobb filmjének.

2015.06.19 Dodi

Kiváló film, nagyon jól bemutatja az akkori időket és hihetetlen magyar humorral van fűszerezve.

2019.04.06 MidoD7

Minden perce aranyat ért. Imádom a sztorit, a szereplőket, az akció jeleneteket. Nagyon látványos film, az összes szereplőt imádom. Ha még nem láttad, itt az ideje!