A tanú

A tanú

2015.11.23 Beniko

Az egyik legjobb magyar film. Nem véletlen: Kitűnő színészek. Gondolok itt elsősorban Kállai Ferencre és megunhatatlan poénok. Kérdezem én: Vajon kell ennél több?

2019.06.12 Nagy Zsolt

Amit ma nem kellene visszasírnunk

az pontosan, amit a film kifiguráz... a "munkás", "coccialista", "egyenjogúságot" és "igazságot".

2016.02.09 pqrs

Szuper humoros film egy komoly témáról, ráadásul az örök érvényű poénok nem mennek a téma rovására. Kötelező látni.

2016.01.05 [email protected]

Hatalmas film hatalmas mondanivalóval. Az egyik legjobb magyar film mindenkinek csak ajánlani tudom. Elképesztően jó színészi alakítás és profi rendezés.

2015.09.12 Meeroz21

Imádom ezt a filmet! Nagyon izgalmas és szórakoztató, a hangulata pedig igazán kellemes, pont olyan amilyen kell. A történet nem túl eredeti, de mégis ütős.

2015.03.22 Timejja

Még gimnazistaként láttam elsőként, de már akkor imádtam, éppen akkor tanultunk a "szép" szoci időkről. Valóban egy kis hátteret igényel a sztori, különben nem olyan vicces. Egyébként a magyar filmek egyik legjobbja, tele nagyon jó színészekkel, Pelikán karaktere és szövege felejthetetlenné teszi a filmet.

2020.10.14 Huntermark13

Talán az enyém az utolsó korosztály aki érti, értékeli és élvezi ezt a filmet. Beszélhettem még öregekkel akik megélték ezt a korszakot, utánaolvastam azoknak a személyeknek akiket kifiguráztak ebben a műben.Például ahogy Péter Gábor személyét Őze La... Több

2015.09.28 marcibodri

Nemtől, és kortól függetelneül kishazánkban ezt mindenki látta, tud belőle idézni, kb a legjobbb magyar film. Pedig be is volt tiltva (talán mert túl jó volt)

2015.02.10 James Pond

Ha van magyar film amit minden korosztály szinte betéve tud, poénokat mond, ismeri Bástya elvtársat is. Bacsó Péter filmje generációk óta etalon. Kállai Ferenc és Őze Lajos párosa megunhatatlan. Magyar filmek között az első háromban van.

2019.01.02 MissFortune

Szerintem hitelesen bemutatja a kommunista világot, nem mellesleg vicces is.

2015.07.17 Kriszta

Kötelező darab. A film persze viccesen mutatja be a kor hangulatát, de szörnyű belegondolni abba, hogy ez kb. TÉNYLEG ilyen volt.

2015.03.26 zotyika33

Ez az a film amit nagyon érdemes minden magyarnak megnéznie. Humorosan próbálja bemutatni az akkori korszakot.Nagyon jók a színészek is. Jó film.

2015.01.26 lenakovacs

Megunhatatlan! :)

2017.03.03 byvike70

Ennél már csak a "Gyula vitéz télen-nyáron" c. filmet szeretem, egyszerűen remek szatíra! Ezt mindenkinek látnia kell, kiváló a humora.