A tanú

A tanú

2017.01.17 Gigi

Sokat idézett klasszikus. A mondanivalója, a tanulságai soha nem veszítenek sem az értékeikből, sem az aktualitásából. Nagyszerű színészi alakítások, már csak emiatt is érdemes megnézni. Azt hiszem, ideje, hogy én is újranézzem :)

2022.06.27 JRD

Nem elfogultság az 5*?

Mert megérdemli! Tekinthetjük korkritikának, szatírának, fekete komédiának, tragikomédiának, társadalomkritikának, burkolt kiáltványnak stb. Fantasztikus színészekkel! Ki-ki remekül alakította a maga szerepét. Ez egy olyan film, amit már legalább harminc alkalommal láttam, és nem tudom megunni. (Ugyanilyen még az Indul a bakterház.) Érdemes megnézni. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.08.06 Miska bácsi

Lenyomták a torkunkon a suliban, akkor a mondanivalója miatt természetesen. Más miatt nem is tartottam értékelhetőnek, de most jobban tetszett. Az utolsó harmadban a békaemberekkel kicsit túltolták a paródia vonalat, de megmosolyogtatott pár olyan jelenet, ami felett anno elsiklottam.

2016.10.24 Curacao86

Rendkívül kritikus vagyok a hazai alkotásokkal, és általánosságban a kult filmekkel kapcsolatban. Ez azonban nem csak korhű képest tár elénk, hanem a maga módján még szórakoztat is, finoman, óvatosan, ahogy abban a korban egyáltalán nem csak beszélni, hanem létezni is lehetett.

2018.03.28 SzFa

Még általános iskolában nézettették meg velem, de nem estem hasra tőle. Számomra rendkívül unalmas volt. A történet nem rossz, de érződik rajta az, hogy magyar és hogy már nem mai csirke.

2020.01.24 De Matt

Csúcsfilm!

Ez a film párját ritkítja, csak felsőfokon lehet róla beszélni. Mondhatni, művészi bravúr, a filmszatíra gyöngyszeme. Brilliáns szójátékok özöne, kitűnő alakítások, felejthetetlen szópárbajok...Láttam más politikai szatírákat is, de Bacsó Péter filmjét meg sem közelítik. Ráadásul csodálatos magyar nyelvünk páratlansága ismét bizonyítást nyer.

2016.02.08 doroffee

Ritka az a film, amely ilyen éles nyelvvel tud hatalomkritikát és társadalomkritikát mondani. Szinte az összes mondata szállóigévé vált. nem véletlenül, hiszen minden, ami benne van, annyira ismerős és magyar.

2019.07.15 ZozArt89

A magyar filmekkel úgy vagyok, hogy inkább nem közelítek feléjük. Ámbár akad egy film ami mégis megérdemli a dicséretet és az ez. Nagyon erősen beszól a politikának és kemény témákba is durván oda tud pirítani.

2016.10.04 Ghotik

Méltán az egyik leghíresebb magyar film. Igazi időtálló klasszikus. A hangulata utánozhatatlan. Profi film profi szereplőkkel és profi rendezéssel. Egyszer legalább érdemes megnézni.

2021.11.27 Péter Fazekas

Remekmű! Már többször is láttam!

2016.01.25 juhasz-david93

Talán minden idők legjobb magyar filmje...ütős szatíra, görbe tükör a kommunizmusnak, nem csoda, hogy sok-sok éven át egy dobozban pihent. Azóta szerencsére megismerhettük.

2015.11.21 irongozu

Ez egy igazán jól eltalált film. Korhű történet és nagyon szórakoztató. Kedvenc mondatom: "A nemzetközi helyzet fokozódik".

2018.07.10 Kis Anna Kinga

Nagyon jo film, de pont ugyanannyira magyaros is, en tobbet vartam. Azthittem h egy ujabb csodalatos magyar klasszikus lesz, amit akarhanyszor ujra tudok nezni es minden egyes mondata idezhetove valik, de... De a tortenet remesen bena. Egyszeruen sen... Több

2016.09.09 Pirospingu

Alapfilm, itt is minden második mondat idézhető. A szocializmust szerintem kellő szarkazmussal tálalja, a színészi játék pedig tökéletes.