Isten hozta, Mr... (1979)

Being There

Ernő Koska   2021. 01. 20.

Kerno

Rendkívül érdekes, különleges hangulatú film. Nem egyszernézős, nekem is a csak a többedik nézésre vált világossá, hogy a Peter Sellers játszotta kertész voltaképpen Jézus 20. századi reinkarnációja (lásd. vízen járás). Szelíd, békés alkatú személy, ezért válik mindenkinek szimpatikussá (a tv műsorban való szereplése csúcs 95 %-os nézettséget vált ki). Talán egy ilyen ember tudná megváltani a világ bűneit.

dailyfilmsan   2019. 02. 23.

Nem tudom eldönteni, hogy ez egy nagyon jó szatíra és társadalomkritika, vagy egy gyenge paródia. Sajnos a gyenge paródia mellett maradtam, mert igen, tényleg egy autista, kimért ember lett a közéleti világ királya. Olyan szinten képtelen helyzetet m... több»

FunBoi   2015. 06. 25.

Shirley Mclain felbukkanása az utolsó jelent tájékán is elég megnyerő momentuma a filmnek. Az egész rendkívül elragadó, ahogy egy apró félreértés felértékelődhet, de attól mégis az marad, ami.

Domino   2015. 06. 04.

Peter Sellers teljesítménye lenyűgöző, aki eddig csak komédiákból ismerte őt, az nagyon meg fog lepődni...:)

Peter Sellers minden a filmmel kapcsolatos szerződésébe beiktatott egy olyan záradékot, miszerint minden szállásán nyugat felé néző ágynak kell lenni.

(dailyfilmsan)

A forgatás helyszíne a Biltmore Mansion kastály volt Karolinában.

(dailyfilmsan)

Peter Sellers erősen lobbizott Chance szerepéért, végül a Rózsaszín párduc filmek meggyőzték a készítőket, és nem is akartak mást a szerepre, csak Sellerst.

(dailyfilmsan)

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeállított 2000 elején egy listát (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét állítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat, komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjáték stb. Jelen film a 26. helyen végzett a TOP 100-ban.