Fábri Zoltán
Őze Lajos

A Bacsó Péter rendezte kultfilm számos szállóigét adott nekünk, miután egy évtizeddel elkészülte után egyáltalán végre bemutathatták. A személyi kultuszt kiparodizáló, Kállai Ferenc, Őze Lajos és Both Béla főszereplésével készült szatíra annyira eltalálta a lényeget, hogy rögtön be is tiltották -… Több

Rendező: Bacsó Péter
Forgatókönyvíró: Bacsó Péter, Ujhelyi János
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2019.06.01.

2024.02.25 stomachh

A magyar filmtörténelem egyik legnagyobb alkotása. Minden jelenetéből ránk maradt egy szállóige.

2019.06.18 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

A nemzetközi helyzet cenzúrázatlanul is egyre fokozódik

E sorokat a film eredeti, cenzúrázatlan változatának megtekintése után írom. Ha meg kéne neveznem a magyar film történetéből egy olyan alkotást, mely generációkon keresztül képes volt megmaradni a kollektív emlékezetben a frappáns egysorosaival, a „r... Teljes kritika

Egy Bacsó filmtől mit is várunk?Hogy magyar legyen,és a lelkünkig hasson...na igen,és jó színészekkel persze...Őze és Kállai jutalomjátéka egyszerűen zseniális.Mondanivalója még talán ma is aktuális,nyomokban a mai valóságot is tartalmazza !

2020.11.19 elekm90

Bár vígjáték, nem csoda, hogy sokáig nem mutatták be Magyarországon. A "magyar narancs"-tól kezdve számtalan jelenete egyértelmű kritikája az akkori rendszernek. Őze Lajos Virág elvtárs szerepében zseniálisan alakít. Kállai Ferenc játéka is tetszett,... Több

2017.07.08 Deku

Ezektől a nevektől én bőven többet vártam volna el. Igazán a színészi játékkal még nem is volt gond, a történet volt nagyon gyenge. Szerintem ennél többet is simán ki lehetett volna hozni a filmből.

Az 1990- es évek elején az Üllői út egyik házfalára méteres betűkkel került fel egy grafitti: Dr. Kotász.Szerző: Bogi87

Pelikán vallomásának szerzője, Tuschinger elvtárs jelenetét a leányfalui MAHART-üdülő teraszán forgatták.Szerző: Bogi87

Az állami ítéletvégrehajtó, Dr. Kotász neve egy focistától származik.Szerző: Bogi87

Az összes börtönjelenetet egy gyártelepen forgatták.Szerző: Bogi87

Az egyik ávósnak be volt kötve forgatás közben a szeme, de ez nem volt a forgatókönyv része, csak forgatás közben véletlenül megsebesült. Szerző: Bogi87

(2019. 10. 03.)
Kisebb, sárgább
Félreértés ne essék: A tanú így is remek film. Ha csak a feléig vetítik, ha kínai hangsávval, netán fekete-fehéren, visszafelé lejátszva, kép nélkül, rádiójátékként, bárhogyan – remekmű mivolta akkor is átsüt minden torzításon. Több

(2019. 06. 14.)
A Tanú a mi narancsunk. Alig terem ilyen Magyarországon, de ha igen, akkor azt meg kell őriznünk. Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk! Több

(2017. 07. 09.)
Félelmetesen vicces alkotás, még ma is bele lehet borzongani, miközben betegre nevetjük magunkat a mára már klasszikussá vált egysorosokon.

9/10 Több