A tanú (1981)

A tanú

Fábri Zoltán

JRD   2022. 06. 27.

Nem elfogultság az 5*?

Mert megérdemli! Tekinthetjük korkritikának, szatírának, fekete komédiának, tragikomédiának, társadalomkritikának, burkolt kiáltványnak stb. Fantasztikus színészekkel! Ki-ki remekül alakította a maga szerepét. Ez egy olyan film, amit már legalább harminc alkalommal láttam, és nem tudom megunni. (Ugyanilyen még az Indul a bakterház.) Érdemes megnézni. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

ArpiHajdu és Réci   2019. 06. 18.

A nemzetközi helyzet cenzúrázatlanul is egyre fokozódik

E sorokat a film eredeti, cenzúrázatlan változatának megtekintése után írom. Ha meg kéne neveznem a magyar film történetéből egy olyan alkotást, mely generációkon keresztül képes volt megmaradni a kollektív emlékezetben a frappáns egysorosaival, a „r... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2019. 01. 26.

Egy Bacsó filmtől mit is várunk?Hogy magyar legyen,és a lelkünkig hasson...na igen,és jó színészekkel persze...Őze és Kállai jutalomjátéka egyszerűen zseniális.Mondanivalója még talán ma is aktuális,nyomokban a mai valóságot is tartalmazza !

elekm90   2020. 11. 19.

Bár vígjáték, nem csoda, hogy sokáig nem mutatták be Magyarországon. A "magyar narancs"-tól kezdve számtalan jelenete egyértelmű kritikája az akkori rendszernek. Őze Lajos Virág elvtárs szerepében zseniálisan alakít. Kállai Ferenc játéka is tetszett,... több»

Mavil   2016. 06. 09.

Egyik kedvenc magyar filmem, igazi klasszikus gyöngyszem, megunhatatlan. Egy alapmű, amit mindenkinek látnia kell. Hihetetlen, hogy ennyi év elteltével is aktuális.

stewie_griffin_2005   2022. 06. 21.

Nagyon jó magyar film, rengeteg mondata ma már szállóige, Kállai Ferenc pedig jól játssza a főszerepet. Én fiatal vagyok, nem éltem abban a rendszerben, de a film így is átjött. Magyar filmeket nem nagyon szoktam nézni, de ezt ajánlom minden korosztálynak. 9/10

Deku   2017. 07. 08.

Ezektől a nevektől én bőven többet vártam volna el. Igazán a színészi játékkal még nem is volt gond, a történet volt nagyon gyenge. Szerintem ennél többet is simán ki lehetett volna hozni a filmből.

Az 1990- es évek elején az Üllői út egyik házfalára méteres betűkkel került fel egy grafitti: Dr. Kotász.

Pelikán vallomásának szerzője, Tuschinger elvtárs jelenetét a leányfalui MAHART-üdülő teraszán forgatták.

Az állami ítéletvégrehajtó, Dr. Kotász neve egy focistától származik.

Az összes börtönjelenetet egy gyártelepen forgatták.

Az egyik ávósnak be volt kötve forgatás közben a szeme, de ez nem volt a forgatókönyv része, csak forgatás közben véletlenül megsebesült.

Félreértés ne essék: A tanú így is remek film. Ha csak a feléig vetítik, ha kínai hangsávval, netán fekete-fehéren, visszafelé lejátszva, kép nélkül, rádiójátékként, bárhogyan – remekmű mivolta akkor is átsüt minden torzításon. több»

A Tanú a mi narancsunk. Alig terem ilyen Magyarországon, de ha igen, akkor azt meg kell őriznünk. Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk! több»