Otthonom

Otthonom

Acasa, My Home

Két évtizede az Enache család tagjai, a szülők és kilenc gyermekük a Bukaresti-delta pusztájában élnek. A folyó túloldalán fekszik a román főváros, ahol a hatóságok hosszú évek óta dolgoznak azon, hogy a gondozatlan síkságot nemzeti parkká alakítsák. Enachék… Több

Rendező: Radu Ciorniciuc
Ország: Németország, Románia
Premier: 2020.01.26.

KULCSSZAVAK

2020.10.17 Detto

Nagyon szép és érzelmes film, ami egy nagyon érdekes szeletkéjét dolgozza fel a modern társadalmak életének. Megnézésre mindenképpen érdemes, mert van benne valami mélyes szívfájdító.

2020.02.23 totykos

A filmnél már csak a háttérmunkája érdekesebb: a családot egy közel négy évig tartó szociális program segítette, az alkotók pedig rettenetesen hosszú időt töltöttek azzal, hogy elnyerjék a család bizalmát, és ennyire őszinte filmet készíthessenek róluk. Megérte? Meg.

2020.06.28 Noemi

nem véletlen, hogy a film sok zsűri és a szakma elismerését is kivívta, mert egy olyan történetet talált, amit nagyon is érdemes volt elmesélni.

(2021. 01. 28.)
Azt hittem, ha jó sok gyerekem lesz, jó ember leszek
Az Otthonom nem tagadja el, milyen pokoli nehéz kiszakadni az öröklött családi mintákból, s hogyan lehet minden jó szándék ellenére is újrafutni azokat a köröket, amelyeket csapdának lát az ember. Ettől nő a pontos szociális látleleten túl univerzális drámává a film. Több