Alul semmi (1997)

The Full Monty

Filmdoki   2019. 01. 28.

Keserédes, akár a valóság

Megszokott dolog, hogy tőlünk, férfiaktól elvárják, lehetőleg ne mutassuk ki érzéseinket, legyünk kemények. Nem mondok viszont azzal újdonságot, hogy bizony nekünk is vannak érzelmeink, mi is kerülhetünk mélypontra és el-elbizonytalanodhatunk önmagun... teljes kritika»

rbernadett   2015. 04. 21.

Állítólag ez az a film, ami minden britt háztartásban meg van. Hát azt el is hiszem. Emlékszem, hogy mindenki mosolyogva jött ki a moziból a film végén. Koránt sem szép férfiak végső elkeseredettségükben más lehetőség nem lévén, úgy határoznak, hogy Chippendale fiúkká lesznek. De még milyenekké!

Bobby8989   2015. 04. 20.

Aki egy remek 1,5 órás kikapcsolódásra vágyik, annak mindenképpen ajánlom ezt a vígjátékot. Jó színészi játékok, hülye jelenetek és vicces végkifejlet jellemzi a filmet :)

tyna19955   2016. 10. 14.

A film rendezése nagyszerű, olyan kellemes hangulatot teremt az egész, hogy az embernek egyáltalán nem jelent gondot feloldódnia a történetben és együtt éreznie a karakterekkel. Aki egy kis tartalmas kikapcsolódásra vágyik, de azért nem akarja túlságosan komolyan sem venni a dolgot, annak ez a film pont megfelelő.

qwertz   2016. 06. 27.

Kiváló film remek színészi alakításokkal, szerethető karakterekkel. Igazi emberi sorsokat mutat be, még ha egy kicsit kifacsart helyzetben is, de pont ettől lesz nevettető, és ettől tudja magát az ember kikapcsolni. De a film egyúttal el is gondolkodtat és ráébreszt bizonyos dolgokra. Egyszóval remekmű.

Robert Carlyle
Robert Carlyle
Tom Wilkinson
Mark Addy

A film elképesztő 258 milliós bevételt termelt és ehhez képest mindössze 3,5 millió volt a készítés költsége.

(phanzetomox)

1997-ben a 10. legtöbb bevételt hozó film volt.

1998-ban Károly herceg előadta a film egyik jelenetét a nemzeti televízióban.

(kázsé)

Ez a film a történelem legmagasabb bevételt produkáló brit filmje.

(kázsé)

Sok amerikai moziban prospektusokat osztogattak, amin a brit szleng szavak fordítása szerepelt.

(kázsé)

Danny Boyle-nak is felajánlották, hogy rendezze meg a filmet, de nem nagyon érdekelte a történet.

(kázsé)

Rik Mayall is jelölt volt Gaz szerepére.

(kázsé)

Ez Emily Woof első filmje.