Aretha Franklin: Amazing Grace - A szeretet hangján

Aretha Franklin: Amazing Grace - A szeretet hangján

Amazing Grace

Aretha Franklin káprázatos hangjával tömegeket varázsolt el, a gospel és soul stílus legsikeresebb énekesnőjeként tizennyolcszor jutalmazták Grammy-díjjal. Albumai közül a legjelentősebb az 1972-ben megjelent Amazaing Grace, melyet Los Angeles egy templomában készítettek. A képenyagot eddig senki… Több

Premier (HU): 2019.10.31.
Forgalmazó: ADS Service
Mick Jagger

2019.11.01 avatar123

Nagyon sajnálom, hogy soha nem volt alkalmam egy koncertjére sem elmenni, de ez a film nagyon visszaadja azt a hangulatot, amit talán az ember az ő előadásai alatt érezhetett. Imádtam minden percét ennek a filmnek!

2019.10.31 fester

Imádom Aretha Franklin zenéjét, szerintem az egyik legnagyobb tehetség. Ez a film azonban valahogy nem adja vissza az ő valódi munkásságát, amit nagyon sajnálok, mert nagyon vártam ezt a filmet.

2019.02.23 Gwen

Se nem több, se nem kevesebb egy énekesről szóló dokumentumfilmnél. Nem nyűgözött le, de egyszer meg lehet nézni.

2019.07.10 hogerr

A gospel zene kedvelőinek valószínűleg tetszeni fog a film, mert látszik a felvételen, mekkora energiával és odaadással énekelt Aretha Franklin. Egy átlagos néző számára nem biztos, hogy kiemelkedik a dokumentumfilmek közül, inkább olyan "ezt is megnéztem, pipa" kategória.

A film összbevétele 7 796 112 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 178 365 forintot termelt. A hazai mozik összesen 914 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2019. 11. 07.)
Spirituális (idő)utazás
Az évtizedes késés sok szempontból kifejezetten előnyére vált a filmnek. Általa új betekintést nyerhetünk egy rég letűnt, idealisztikus világba, és ha csak másfél órára is, de megtapasztalhatunk egy színtiszta, mély vallási élményt. Több