Gringo

Gringo

A film összbevétele 11 001 627 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 12 514 853 forintot termelt.

David Oyelowo ötlete volt, hogy karaktere nigériai emigráns legyen, ugyanis a színész szülei is nigériaiak, így jól tudott alkalmazkodni ehhez a helyzethez.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Nash Edgerton korábban rendezett már Bob Dylan-videókat, ezen kívül színészi és kaszkadőri munkákat is ellátott, s hosszú időn keresztül volt kaszkadőrkoordinátor is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Charlize Theron és Amanda Seyfried második közös filmje a Hogyan rohanj a veszTEDbe után. Szerző: hp

A film rendezője, Nash Edgerton a népszerű hollywoodi színész, Joel Edgerton fivére. Szerző: hp

A Gringo első egész estés filmje. Szerző: hp

A film két színésze, Charlize Theron és Sharlto Copley is Dél-Afrikában született.Szerző: hp

A film forgatása 2016. március 7-én kezdődött meg. Szerző: hp

A film csúfos bukás volt az amerikai premierhétvégéjén. Annak ellenére, hogy országosan is bemutatták, egy millió dollárt sem tudott hozni, sőt, minden idők 27 legrosszabb bevételű premierhétvégéjét produkálta az országosan is bemutatott filmek mezőnyében. Szerző: hp

A filmet elég vegyesen fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon jelenleg 38 százalékon áll (2018. március). Szerző: hp