Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

elekm90   2020. 02. 23.

Nekem tetszett a film fekete humora, bár kicsit néhol bugyuta volt, de összességében szerintem jót tett a hangulatának, hogy nem vette túl komolyan magát az alapkonfliktus komolysága ellenére. 7,5/10.

Berto49   2018. 11. 25.

Halálosztó hókotró

Megszámlálhatatlanul sok rajongója van a skandináv filmeknek, ahogy az északi krimiknek is. Ennél a filmnél azonban igazán nem értem azt a sok lelkendező kritikát. Szerintem egy gyenge négyest megérdemel, de semmi többet! A "Fargo"-hoz hasonlítják, de az szerintem sokkal jobb. Tarantino és Guy Ritchie neve is előjön, de az ő hasonszőrű filmjeik sem a kedvenceim. Amit viszont feltétel nélkül élveztem az a két ragyogó színész, Stellan Skarsgård és Bruno Ganz alakítása. A svájci születésű egykori Hitler megszemélyesítő ahogy bemagolt néhány szerb(?) mondatot és hozzá eljátszotta a valahonnan a Balkánról származott maffiavezért az a film csúcspontja! A másik sokra értékelhető részlet a fenséges hófödte táj, amit azonban csak a jó meleg moziteremben, vagy otthon a kályha közelében lehet élvezni. Mindig elcsodálkozom, hogy ilyen természeti körülmények között is lehet élni. Az eszkimókról nem is beszélve! Csak az a néző tudja értékelni ezt a filmet, aki szereti és érti is az eléggé morbid fekete humort, mert különben a rengeteg hulla láttán besokallhat.

dubzsu   2015. 03. 30.

A sztori nem újszerű, túlságosan rideg és monoton. Egysíkú a történet, a környezet és a szereplők viselkedésmódja.

zsfarkas   2015. 03. 09.

Unalmas, egyhangú film. Látványilag sem fogott meg. A színészi alakítás is kifogásolható, semmiről nem marad le, aki kihagyja.

july   2015. 05. 10.

Tipikus skandináv film. Sötét hangulatú, rengeteg vérrel, és fekete humorral. A rendező jól összerakta a vígjáték és a bűnügyi film elemeit. Brutális, humoros gengszterfilm paródia.

Kristofer Hivju
Pål Sverre Valheim Hagen
Bruno Ganz
Kristofer Hivju
Bruno Ganz

A film összbevétele 904 446 dollár volt (imdb.com).

A filmet a Tribeca filmfesztiválra is meghívták.

A film világpremierje a Berlinare-n volt.