Gringo

Artemisia   2018. 10. 24.

A kiváló színészgárda ellenére teljesen semmilyen, súlytalan, néhol kínosan semmitmondó film. Maga a cselekmény is egy értelmetlen katyvasz, Harold hisztije lenne a főszál, de borzalmas mind a karakter, mind az indítékai, céljai. A mottója gyakorlatilag az, hogy " a kis szánalmas életemből, ahol nem keresek eleget, a gonosz főnököm kihasznál és rossz a házasságom ,elmegyek egy másik országban ahol illegálisan vagyok, veszélyben is vagyok mert bűnbandák vadásznak rám, annyi egzisztenciát sem tudok teremteni mint otthon, sőt a nyelvet sem értem,de azért jó bulinak tűnik, nem?" Nagyon zavart, hogy olyan nagyszerű színészeknek mint pl. Charlize Theron, csak jelentéktelen mellékszerepeket adtak, és bár vannak a filmben a kedvelhető, érdekes karakterek, semmilyen hatással nincsenek a cselekményre. Pl. Sunny és a barátja tipikusan ilyen felesleges, cselekménylassító, érdektelen karakterek, akik nélkül csak jobban járt volna a film. Charlize Theron vérprofi, sziporkázóan komisz, és érzéki, azonban annál céltalanabb játékán kívül nem nagyon tudok más érvet felhozni a film mellett.

HercegPeter   2019. 06. 27.

Felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Amikor belekezdtem, úgy éreztem, hogy ehhez kár volt komoly színészeket szerződtetni. Azt gondoltam, hogy se Joel Edgerton-hoz se Charlize Theron-hoz nem méltó a szerep és előbbi tuti csak a rendező tesó miatt fogadt el a szerepet. Később azért valamivel javult a megítélésem róla, sőt a végére egy egész pofás, csavaros történetet kapunk. Az itteni értékeléseknél szerintem azért jobb. Bár Amanda Seyfried-ék szála talán lehetett volna kicsit hosszabb. Legszívesebben három és fél csillagot adnék.

Berto49   2018. 08. 17.

David Oyelowo egy napon sem említhető Denzel Washingtonnal, legalábbis az ebben a katyvaszban nyújtott teljesítménye alapján. Jellegtelen, szürke alakítás, de lehet, hogy nem ő tehet róla, hanem a rendező, Nash Edgerton, akinek még jócskán van mit tanulnia a filmkészítésről. Kínosan összekutyult sztori, klisés, százszor látott figurák, a gagyi akciójelenetekről már említést sem érdemes tenni. Pedig a stáblista és az előzetes tartalomismertetés jót ígért, de a megvalósítás erősen megközelíti a nézhetetlen minősítést.

MMcFly2015   2018. 09. 14.

Valamiért az előzetese alapján a Rendes fickók féle stílusos akció-vígjáték ugrott be, de ez a film csak részben hasonlít rá. Az biztos, hogy a sok reklám anyag ami látható, félrevezető, egyáltalán nem ragadja meg a film tartalmát és hangulatát. Kicsit becsapós. Felejtsük el, hogy ez a film vígjáték, mert ha így kezdünk neki, akkor egyértelmű csalódás. Lassan indul be, sok szálat mutat, de bő egy óránál; váratlan fordulatokkal, akciókjelenetekkel és kisebb szintű drámával (a főszereplővel teljes mértékbe lehet azonosulni) sikeresen felpörög és könnyed szórakozást nyújt. Sajnos hiába a nagy sztárparádé, a sok szál bemutatásával esélyt nem adnak, hogy valamelyik nevesebb színész több legyen egyszerű mellékszereplőnél. A lezárásnál egy jót mosolyogtam, ha valakinek sikerül a film hangulatára ráhangolódni, akkor még jó is lehet, viszont műfajilag nehéz behatárolni.

BoBamburg   2018. 08. 17.

Jó is volt, meg nem is. Vannak a filmnek vicces, izgalmas részei, egyszeri megnézésre még szórakoztató is, de történet és a karakterek nincsenek teljesen kifejtve, vannak hiányosságai és nem is köti le az embert száz százalékosan. Unalmas délutáni napokon jó lehet, de többet nem kell tőle várni.

Harry Treadaway
Emily Deschanel
Lupita Nyong'o
Thomas Sadoski
Lupita Nyong'o
Sharlto Copley

Összességében egy szórakoztató kis fekete komédiát, egy akció-vígjátékot láthat az, aki beül a mozira. Nem okozott csalódást, de időnként leült a film. Ebből többet ki lehetett volna hozni. A szereplőgárda megvolt hozzá. A forgatókönyv az viszont gyengécskére sikeredett. 68/100 több»

A tehetséges színészek ellenére egy feledhető és feledendő krimi-vígjáték szerű film, ami egyik műfajban sem teljesít elfogadhatóan. Kínosan széteső sztorija sem javít az áldatlan helyzeten. Nem rossz, csak olyan se íze, se bűze. Nash Edgerton nem a Gringo című filmmel fogja meghódítani Hollywoodot. A kasszákat biztosan nem. 4,5/10 több»

Az eddig leginkább Bob Dylan-klipek készítőjeként ismert Nash Edgerton (igen, Joel tesója) első nagyobb szabású, nemzetközi mozis rendezése elműködget ugyan a végéig, nem hibázik sosem olyan igazán nagyokat, egyszer sem fáj, és jó a szinkronja — csak épp tipikusan az a film, ami semmi nyomot nem hagy, és villámgyorsan merül feledésbe. 55/100 több»

A film összbevétele 11 001 627 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 12 514 853 forintot termelt.

David Oyelowo ötlete volt, hogy karaktere nigériai emigráns legyen, ugyanis a színész szülei is nigériaiak, így jól tudott alkalmazkodni ehhez a helyzethez.

(ArpiHajdu és Réci )

Nash Edgerton korábban rendezett már Bob Dylan-videókat, ezen kívül színészi és kaszkadőri munkákat is ellátott, s hosszú időn keresztül volt kaszkadőrkoordinátor is.

(ArpiHajdu és Réci )

Charlize Theron és Amanda Seyfried második közös filmje a Hogyan rohanj a veszTEDbe után.