Közösség

Vélemény:

 

59 Gringo

(2018)

Gringo

 
Artemisia   2018.10.24 19:28
3

A kiváló színészgárda ellenére teljesen semmilyen, súlytalan, néhol kínosan semmitmondó film. Maga a cselekmény is egy értelmetlen katyvasz, Harold hisztije lenne a főszál, de borzalmas mind a karakter, mind az indítékai, céljai. A mottója gyakorlatilag az, hogy " a kis szánalmas életemből, ahol nem keresek eleget, a gonosz főnököm kihasznál és rossz a házasságom ,elmegyek egy másik országban ahol illegálisan vagyok, veszélyben is vagyok mert bűnbandák vadásznak rám, annyi egzisztenciát sem tudok teremteni mint otthon, sőt a nyelvet sem értem,de azért jó bulinak tűnik, nem?" Nagyon zavart, hogy olyan nagyszerű színészeknek mint pl. Charlize Theron, csak jelentéktelen mellékszerepeket adtak, és bár vannak a filmben a kedvelhető, érdekes karakterek, semmilyen hatással nincsenek a cselekményre. Pl. Sunny és a barátja tipikusan ilyen felesleges, cselekménylassító, érdektelen karakterek, akik nélkül csak jobban járt volna a film. Charlize Theron vérprofi, sziporkázóan komisz, és érzéki, azonban annál céltalanabb játékán kívül nem nagyon tudok más érvet felhozni a film mellett.