Amerikai fogócska

Charade

A 8. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1963-ban. Szerző: dulkap

A Radio City Music Hall-ban tartott bemutatóján minden addigi rekordot megdöntött a film, és Cary Grant minden idők legnagyobb kasszabajnoka címet nyerte el, ugyanis 25 filmjét mutatták be, amelyek 99 hétig futottak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A párizsi mesék csúszása miatt ezt a filmet akkor kezdték el felvenni, amikor Párizsban a 20.század leghidegebb ősze és tele dúlt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film eredeti verziójában sok humoros párbeszéd elhangzik, pl. amikor Hepburn az arcán lévő gödröcskékkel ugratja Grantet. Audrey megkérdezte: "Hogy borotválkozol, ott bent?" Grant válasza: "Ahogy a sündisznók szeretkeznek. Óvatosan." Ezt azonban a cenzorok 1963-ban túl durvának találták, ezért csak annyi maradt a filmben, hogy "óvatosan".Szerző: ArpiHajdu és Réci

58 évesen Cary Grant volt Audrey Hepburn legidősebb filmbéli partnere, amely nehezen érintette Grantet. Úgy gondolta, hogy ízléstelen vénembernek tartják majd a nézők. Ezt azzal oldották meg, hogy a forgatókönyvet átírták, s olyan replikákat adtak a színész szájába, mint: "Túl öreg vagyok hozzád kislány, szállj le rólam!" vagy "Az apád lehetnék!"Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ez volt Cary Grant 70. filmje és filmes karrierjének 30. éve, amelyet 14 év revü és színpadi szereplés előzött meg.Szerző: ArpiHajdu és Réci