Meghívás egy gyilkos vacsorára (1976)

Murder by Death

Zsolt Zsolt   2022. 05. 10.

Számomra ez a film nem volt rossz, pedig kevés retro filmet nézek. Az egyik kedvenc szinészem Peter Falk, ezért úgy gondoltam, megnézem. Szerintem ebben a filmben a krimi és a fanyar humor ötvöződik.

JRD   2022. 03. 30.

Hát igen...

Vannak paródiák és vannak az igazán jó paródiák. Ez is egy ilyen! Parádés szereposztással egy szuperjó komédia, mely nemcsak nevettet, hanem néhol meg is dermeszti a nézőt. Ne riasszon el az, hogy 1976-ban készült. Szóval, add át magad a retró érzésnek, filmre fel, és jó szórakozást!

BoBamburg   2019. 06. 10.

Kellemes kikapcsolódás és egyben ötletes önkritikája az akkoriban oly népszerű krimisorozatoknak és filmeknek (Agatha Christie és társai). A poénok többsége is működött, habár egy-két erőltetettebb is becsúszott. Viszont a kínai nyomozó (illetve azt a karaktert játszó csávó) eléggé irritáló volt.

dulkap   2017. 08. 26.

Számomra minden idők egyik legjobb filmje, amit bármikor megtudok nézni. Kiváló színészek, remek stílus paródia és szerethető forgatókönyv. Minden perce aranyat ér, pedig nem váltja meg a világot, csak kellemesen elszórakoztat.

Drawen H.   2021. 09. 30.

Fele sem tréfa...?!

Fotelkarfa csapkodós poénok, visító hahoták. Jó kis csapat gyűlt itt össze (és kicsit tolta túl), ám nem zavaróan. Kedves BoBamburg, a kínai felügyelő az utánozhatatlan Peter Sellers, ha van kedved s időd, érdemes felfedezni őt. Amúgy a filmjeivel kapcsolatban, ill. a megformált személyekből (de ez csak egy vélemény) egész karrierje során kereste magát, ahol "lubickolhat". "És"-sel nem kezdünk mondatot. Szóval a Rózsaszín párduc sorozat volt talán az ő kabátja. Megkönnyebbülés volt, mikor Peter Falk pedig áldott emlékű Szabó Gyula hangján szólalt meg.

Sabnock Sanatory   2020. 10. 29.

Zseniális szereposztás ebben a fergeteges krimi-vígjátékban, amiben semmi sem igazi, de minden hamis. Vagy éppen fordítva? Meg kell nézni és kikapcsolódni rajta, hiszen ezért született ez a kis remekmű.

Milanman   2016. 02. 11.

Agatha Christie krimiregényeinek főhőseit egy izgalmas, de önmagát is csak félig-meddig komolyan vevő kalandban összehozó, a korszak igazi star-power-ét felvonultató rendkívül szórakoztató alkotás.

A filmet Angliában és a kaliforniai Warner Brothers Burbank Studios-ban vették fel.

A Columbia Pictures stúdió 60. forgalmazott filmje.

Peter Sellers Jessica Marbles taxisofőrjét is eljátszotta, azonban a jelenetet végül kivágták.

Alec Guinness a forgatás közben kapta meg a Star Wars (1977) forgatókönyvét és a forgatási szünetekben olvasgatta az öltözőjében.

A kastély csengőjeként felhangzó női sikoly, mint Fay Wray sikolya az 1933-as King Kong című klasszikusból.