Ami sok, az sokk

Ami sok, az sokk

The 'Burbs

Ez a film egy kicsit szokatlan vígjáték. A legszokatlanabb a helyszín megválasztása: az egész egy külvárosi zsákutcában játszódik. Ray Peterson nemigen mozdul ki otthonról. Úgy gondolja, ha szabadideje adódik, azt a legeslegjobb a ház mögötti kertben eltölteni. Pihenés a nyugágyban, olvasás és egyéb, nem munkával töltött órák kérdése az egész. Így vélekedik a többi szomszéd is. Vannak íratlan szabályok, amelyeket mindenki betart az utcában. Egy: tartsd karban a házadat, kettő: mindig szépen nyírt gyep legyen a kertedben, három: illeszkedj be a lakók közé. Ray úgy dönt, hogy ezúttal is az egyhetes laza vakációt otthon töltik feleségével, ám hamarosan konfliktusuk támad a szomszédokkal.… Több

Rendező: Joe Dante
Író: Dana Olsen
Premier: 1989.02.17.

2023.07.16 Di Canio

Nem egy nagy film. Az egész olyan erőltetett vígjátékféle, aki nem látta, nem maradt le semmiről.

2019.09.08 BoBamburg

Még ha nem is tartozik Tom Hanks legjobb illetve leghíresebb filmjei közé, egy nagyon kellemes vígjáték, ami nem mellőzi a fekete humort sem. És mivel nem egy kimondott horror, bármilyen korosztály számára kellemes kikapcsolódás lehet.

2018.12.07 mamiéstöti2

Valahányszor belebotlok, mindig szeretem újra és újra nézni. Nagyon kellemes légkört teremt az ember körül.

2019.04.01 Puncs

Régen rengetegszer láttam ezt a vígjátékot. A poénok nagyon jók, amolyan fekete humor jellemzi. A karakterek is egyszerűen zseniálisak. Az én személyes kedvenceim benne a háborúmániás Rumsfield, Ricky, meg Klopekék, de a többiek is szórakoztatók. Min... Több

2020.07.31 rainman

Ami sok, az sokk, kéremszépen! Valamiféle szatirikus vígjátékba, vagy fekete komédiába ültetett Hitchcock-féle Hátsó ablak akart ez lenni, vagy mi fene! Hellyel-közzel még működött is, de csak részleteiben, mivel a humor eléggé erőltetett lett benne.... Több

Az álomjelenetben Joe Dante egykori mestere, Roger Corman előtt szeretett volna tisztelegni, aki készített egy pár olcsó horrorfilmet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film bemutatója idején az első helyen nyitott az amerikai bevételi listákon. Az USA-ban később több mint 36 millió, világszinten pedig közel 50 millió dollárt termelt. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film egyik jelenetéhez (amely egy westernpárbajra emlékeztet) Joe Dante azt kérte a film zeneszerzőjétől, Jerry Goldsmith-től, hogy "morriconés" zenét komponáljon. Goldsmith bár próbálkozott, de egyik sem volt megfelelő, így inkább megvették a jogot egy eredeti Morricone-darab felhasználásához.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az eredeti forgatókönyv szerint Tom Hanks karaktere, Ray Peterson meghalt volna, ám a színész az előző filmjével (Segítség, felnőttem!) hatalmas sztár lett,s az alkotók is rájöttek, nem nyírhatnak ki egy közkedvelt A-listás sztárt. A befejezést illetően így három változatot is leforgattak, s a premier előtt nem sokkal döntöttek döntötték el, melyik kerül bele a kész filmbe. Szerző: ArpiHajdu és Réci