Ami sok, az sokk (1989)

The 'Burbs

rainman   2020. 07. 31.

Ami sok, az sokk, kéremszépen! Valamiféle szatirikus vígjátékba, vagy fekete komédiába ültetett Hitchcock-féle Hátsó ablak akart ez lenni, vagy mi fene! Hellyel-közzel még működött is, de csak részleteiben, mivel a humor eléggé erőltetett lett benne.... több»

BoBamburg   2019. 09. 08.

Még ha nem is tartozik Tom Hanks legjobb illetve leghíresebb filmjei közé, egy nagyon kellemes vígjáték, ami nem mellőzi a fekete humort sem. És mivel nem egy kimondott horror, bármilyen korosztály számára kellemes kikapcsolódás lehet.

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Valahányszor belebotlok, mindig szeretem újra és újra nézni. Nagyon kellemes légkört teremt az ember körül.

Puncs   2019. 04. 01.

Régen rengetegszer láttam ezt a vígjátékot. A poénok nagyon jók, amolyan fekete humor jellemzi. A karakterek is egyszerűen zseniálisak. Az én személyes kedvenceim benne a háborúmániás Rumsfield, Ricky, meg Klopekék, de a többiek is szórakoztatók. Min... több»

pj19   2018. 07. 05.

Gyerekkorom egyik kedvenc filmje, még Vhs kazettán vette faterom anno a Lengyel piacon,feliratosan. Tom Hanks egyik legnagyobb szerepe,Art is nagyon jó benne meg az öreg Rumsfieled is, Klopekékról meg nem is beszélve,egy korszakot jellemez ez a film,... több»

freeman   2020. 04. 03.

imádom

Az álomjelenetben Joe Dante egykori mestere, Roger Corman előtt szeretett volna tisztelegni, aki készített egy pár olcsó horrorfilmet.

A film bemutatója idején az első helyen nyitott az amerikai bevételi listákon. Az USA-ban később több mint 36 millió, világszinten pedig közel 50 millió dollárt termelt.

A film egyik jelenetéhez (amely egy westernpárbajra emlékeztet) Joe Dante azt kérte a film zeneszerzőjétől, Jerry Goldsmith-től, hogy "morriconés" zenét komponáljon. Goldsmith bár próbálkozott, de egyik sem volt megfelelő, így inkább megvették a jogot egy eredeti Morricone-darab felhasználásához.

Az eredeti forgatókönyv szerint Tom Hanks karaktere, Ray Peterson meghalt volna, ám a színész az előző filmjével (Segítség, felnőttem!) hatalmas sztár lett,s az alkotók is rájöttek, nem nyírhatnak ki egy közkedvelt A-listás sztárt. A befejezést illetően így három változatot is leforgattak, s a premier előtt nem sokkal döntöttek döntötték el, melyik kerül bele a kész filmbe.

A forgatás idején, vagyis 1988-ban épp írósztrájk volt, amelynek következtében a kész forgatókönyvbe nem lehetett belenyúlni. Ennek ellenére Joe Dante folyamatosan kérte a színészeit, hogy minél többet improvizáljanak, ezáltal minden jelenetből több változattal rendelkeztek.