Bosszúból jeles

Bosszúból jeles

Teaching Mrs. Tingle

A végzős diáklány vágyainak netovábbja: ösztöndíj a Harvardra. Ezt csak a gimnázium legeslegjobb tanulója kaphatja meg, s egy akadály még ott tornyosul az álmok egyetemének kapuja előtt: Mrs. Tingle, az iskola diákjait húsz éve rettegésben tartó hírhedt történelem-tanárnő, akinek semmi sem indíthatja meg annyira a szívét, hogy beírja neki az áhított jeles osztályzatot. Ráadásul két legjobb barátja ártatlanságát is be kell bizonyítania, akiket hamisan - s ráadásul a hátuk mögött - csalással vádoltak meg. Akkor kezdődik az igazi móka, amikor a három diák megpróbál a saját szabályai szerint túljárni a tanárnő eszén.

Premier (HU): 1999.12.23.

2021.01.05 sptt

Nem tartozik a thriller-history legékesebb gyémántjai közé ez a film, ugyanakkor nem osztom azokat a véleményeket sem, amelyek a trash kategóriába helyezik. Jól szórakoztam rajta, jó volt az ötlet, Helen Mirren kitűnő, nem voltak benne hosszú üresjár... Több

2015.05.26 zsanett0820

Elég gyengécske kis film lett ez, nem szabad tőle sokat várni! Sok dolog nagyon hiteltelen volt számomra, legfőképp az, hogy egy kiváló tanuló miként süllyed szinte pillanatok alatt elég mély szintre... Persze nem szabad komolyan venni, hiszen mindez... Több

2017.01.02 DarkLion

Igazából nem tudom, mit gondoljak erről a filmről. Vígjátéknak nem éppen humoros, ugyanakkor szerintem thrillernek sem annyira durva. Jól szórakoztam ugyan, mivel Helen Mirren alakítása megtartotta az egész filmet, de szerintem ennyi volt benne, egyszer nézhető alkotás.

2018.09.07 Turon

Nem egy rossz film, csak annyi ziccert kihagy, hogy már egy idő után zavaró az egész. Jó hangulata van meg minden, jókat lehet rajta nevetni, ha úgy van, de valahogy hiányérzetem van az egészből. Nagyon sajnálom.

Mrs. Tingle szerepére olyan jelöltek voltak, mint Meryl Streep, Glenn Close, Sigourney Weaver, Sally Field és Gillian Anderson.Szerző: rbernadett

Eredetileg az lett volna a film címe, hogy "Megölni Mrs. Tinglet", azonban az 1999. április 20-án, a Columbine Főiskolán történt lövöldözés után, ahol 13 tanulót ölt meg két társuk, inkább megváltoztatták a címet. Szerző: rbernadett

Arra a kérdésre, hogy miért vállalta el ezt a szerepet, Helen Mirren azt válaszolta: "Mert egy rakás pénzt ígértek, ha elvállalom". Szerző: rbernadett