Bosszúból jeles (1999)

Teaching Mrs. Tingle

zsanett0820   2015. 05. 26.

Elég gyengécske kis film lett ez, nem szabad tőle sokat várni! Sok dolog nagyon hiteltelen volt számomra, legfőképp az, hogy egy kiváló tanuló miként süllyed szinte pillanatok alatt elég mély szintre... Persze nem szabad komolyan venni, hiszen mindez csak fikció, de az az igazság, hogy néha már annyira képtelen és erőltetett az egész, hogy ez nagyon sokat ront az összképen. Egyszer talán megnézhető, de nem mindegy, hogy milyen állapotban ülünk neki...

DarkLion   2017. 01. 02.

Igazából nem tudom, mit gondoljak erről a filmről. Vígjátéknak nem éppen humoros, ugyanakkor szerintem thrillernek sem annyira durva. Jól szórakoztam ugyan, mivel Helen Mirren alakítása megtartotta az egész filmet, de szerintem ennyi volt benne, egyszer nézhető alkotás.

Turon   2016. 09. 07.

Nem egy rossz film, csak annyi ziccert kihagy, hogy már egy idő után zavaró az egész. Jó hangulata van meg minden, jókat lehet rajta nevetni, ha úgy van, de valahogy hiányérzetem van az egészből. Nagyon sajnálom.

Katie Holmes

Mrs. Tingle szerepére olyan jelöltek voltak, mint Meryl Streep, Glenn Close, Sigourney Weaver, Sally Field és Gillian Anderson.

Eredetileg az lett volna a film címe, hogy "Megölni Mrs. Tinglet", azonban az 1999. április 20-án, a Columbine Főiskolán történt lövöldözés után, ahol 13 tanulót ölt meg két társuk, inkább megváltoztatták a címet.

Arra a kérdésre, hogy miért vállalta el ezt a szerepet, Helen Mirren azt válaszolta: "Mert egy rakás pénzt ígértek, ha elvállalom".