Meghívás egy gyilkos vacsorára

Murder by Death

2024.02.20 csJózsef

A korának megfelelő, jó humorral.

2022.03.30 JRD

Hát igen...

Vannak paródiák és vannak az igazán jó paródiák. Ez is egy ilyen! Parádés szereposztással egy szuperjó komédia, mely nemcsak nevettet, hanem néhol meg is dermeszti a nézőt. Ne riasszon el az, hogy 1976-ban készült. Szóval, add át magad a retró érzésnek, filmre fel, és jó szórakozást!

2019.06.10 BoBamburg

Kellemes kikapcsolódás és egyben ötletes önkritikája az akkoriban oly népszerű krimisorozatoknak és filmeknek (Agatha Christie és társai). A poénok többsége is működött, habár egy-két erőltetettebb is becsúszott. Viszont a kínai nyomozó (illetve azt a karaktert játszó csávó) eléggé irritáló volt.

2017.08.26 dulkap

Számomra minden idők egyik legjobb filmje, amit bármikor megtudok nézni. Kiváló színészek, remek stílus paródia és szerethető forgatókönyv. Minden perce aranyat ér, pedig nem váltja meg a világot, csak kellemesen elszórakoztat.

Zseniális szereposztás ebben a fergeteges krimi-vígjátékban, amiben semmi sem igazi, de minden hamis. Vagy éppen fordítva? Meg kell nézni és kikapcsolódni rajta, hiszen ezért született ez a kis remekmű.

2016.02.11 Milanman

Agatha Christie krimiregényeinek főhőseit egy izgalmas, de önmagát is csak félig-meddig komolyan vevő kalandban összehozó, a korszak igazi star-power-ét felvonultató rendkívül szórakoztató alkotás.

2018.05.02 Queenakasha

Nagyon érdekes volt megnézni a napokban. Annyira más volt még minden film. Nem kellett rájuk "sokat" költeni mégis élvezhetőbbek, mint a mai filmek többsége. A rengeteg csavar a végén már kicsit sok volt nekem még viccnek is :D De azért nagyon élveztem.

2021.09.30 Drawen H.

Fele sem tréfa...?!

Fotelkarfa csapkodós poénok, visító hahoták. Jó kis csapat gyűlt itt össze (és kicsit tolta túl), ám nem zavaróan. Kedves BoBamburg, a kínai felügyelő az utánozhatatlan Peter Sellers, ha van kedved s időd, érdemes felfedezni őt. Amúgy a filmjeivel kapcsolatban, ill. a megformált személyekből (de ez csak egy vélemény) egész karrierje során kereste magát, ahol "lubickolhat". "És"-sel nem kezdünk mondatot. Szóval a Rózsaszín párduc sorozat volt talán az ő kabátja. Megkönnyebbülés volt, mikor Peter Falk pedig áldott emlékű Szabó Gyula hangján szólalt meg.

2023.03.14 stomachh

Lehet, hogy a környéken én vagyok az egyetlen, de én nem voltam elalélva ettől a mozitól. Igen, remek a szereposztás, sok helyen vicces, paródiának is fogom fel, de nekem nincs a top100-ban sem.

2017.03.10 NorbiP

Túlzás nélkül állíthatom, hogy nincs még egy olyan film amin ennyit röhögtem volna. Hihetetlenül szórakoztató, és a poénok így több év után is még mindig megvannak.

2022.05.10 Zsolt Zsolt

Számomra ez a film nem volt rossz, pedig kevés retro filmet nézek. Az egyik kedvenc szinészem Peter Falk, ezért úgy gondoltam, megnézem. Szerintem ebben a filmben a krimi és a fanyar humor ötvöződik.