Anna (1985)

Megan Follows
Megan Follows

JRD   2022. 03. 23.

A legjobb...

Kamaszként ezt a sorozatot nézve érett meg bennem a gondolat, hogy olyan tanár akarok majd lenni, mint amilyenné Anna lett. Tehát tagadhatatlan, hogy hatással volt rám ez a sorozat. A cserfes, okos, önérzetes, vöröshajú árva kalandjai mindenki szívébe belevéste magát. Egy igazán szerethető történet. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

Fahéjgolyó   2016. 11. 07.

Nagyszerű sorozat, tökéletesen visszaadja a könyvsorozat hangulatát. Annyira kedves történet, hogy bármikor meg lehet nézni, nem fogjuk megunni. Megan Follows pedig elképesztő az összes részben, imádtam.

Nokedlee   2021. 03. 31.

Gyerekkorom óta imádom, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Deku   2017. 08. 23.

Remekül adta a sorozat vissza a könyv minden pillanatát. Nagyon aranyos a főszála a sorozatnak és egyértelműen a karakterek remek színészeket kaptak magukhoz. Nagyszerű.

Annál a jelenetnél, amikor Marilla elmondja Anne-nek, hogy bocsánatot kell kérnie Mrs. Lynde-től Richard Farnsworth egyéb projektjei miatt nem lehetett jelen, így testdublőrt alkalmaztak.

(ArpiHajdu és Réci )

A Gilbertet alakító Jonathan Crombie édesanyját Shirley Ann-nek hívják (míg a történetben a főszereplő neve Anne Shirley).

(ArpiHajdu és Réci )

A legelső jelenet, amit felvettek, az volt, amikor Anne és Marilla kézen fogva hazafelé sétálnak Mrs. Lynde-től, Anne teátrális bocsánatkérése után. Az utolsó pedig, amikor Mrs. Hammond beadja a lányt az árvaházba.

(ArpiHajdu és Réci )

Katherine Hepburnt felkérték Marilla Cuthbert szerepére, ám ő visszautasította azt. A rokonát, Schuyler Grantet azonban beajánlotta egy szerepre, meg is kapta, így ő játszhatta Dianát a történetben.

(ArpiHajdu és Réci )

Mind az Anne-t megformáló Megan Follows, mind a Dianat játszó Schuyler Grant haját festeni kellett szerepeik kedvéért, hogy elérjék a kívánt hatást. Grantnek a valóságban rövid, világosbarna a haja, és Follows sem volt vörös.