Boxcar Bertha

Egy négytagú banda pénzszállító vagonokat rabol ki, amivel gyarapítják a szakszervezet segélyalapját, de eközben a vasúttársaság vezetői sem ülnek tétlenül...

(mamiéstöti2)

Rendező: Martin Scorsese
Premier: 1972.06.14.

2019.05.03 Yosihiro

A lázadók ökle

Azt hiszem ez nagyobb film lett volna ha neves színészek játszák egyrészt másrészt pedig M. Scorsese rendezése mellett ez a film is csak a jó szinvonalig jutott. A film önnmagában egy olyan történet ami valósághü és és a kort jól tükrözi. Picit vadnyugat picit krimi és van benne fájdalom és szerelem is. Az összetevök tehát megvannak. A megjelenítés helyszin sem rossz és a látványra sem lehet panasz csupán én a szinészi alakításokkal nem voltam megelégedve. Olyan egysikúvá tették a filmet és ez ugyan közepes szinvonal de a rendezés az ami zseniális és ettöl tartom egy jó filmnek. A film kicsit szürreálisan mutatja be a föhösnö történetét. Igazából ez a kor épp a változás évei voltak Amarikában és ez a sokkszínüségén is látszik a filmen. Csak egy plédát említek a vadnyugati pisztolyos környezetböl a végére eljutunk egy városias hangulatos bárhoz ahol négerek mulatnak. Ide téved be a föhös egy szájharmónika zene hallatán. A végkifejlet pedig brutálisra sikerült amikor már a film lezuhan ez aztán felemeli a filmet. Összeségéebn a képi vágások és rendezeés kameraállások remekek a hang és zenei aláfestás kicsit gyengébb ugyan de ettöl eltekintve egy jó filmet kapunk. Csak ajánlani tudom mindenkinek remek érdemes megtekinteni. Üdv Yosi

2015.01.26 Holló

Scorsese zsenialitását dícsári ez a darab, ami talán az egyik legkevésbé ismert a művei közül. Engem lenyűgözött a naturalisztikusságával, mint minden más filmje esetében.

A Reader Railroad vonattársaság 1889-ben alakult, és a mai napig tevékenyen üzemel. Ők biztosították a film számára a vasúti jeleneteket és a gőzmozdonyokat, melyek a mai napig napi forgalomban vannak.Szerző: Yosihiro

Teljes egészében az USA-ban forgatták le.Szerző: Bogi87

Martin Scorsese egy pillanat erejéig feltűnik a filmben, mint Bertha egyik kliense a bordélyházban.Szerző: Bogi87

A Ben L. Reitman által írt Sister of the Road gyenge adaptációja.Szerző: Bogi87

600,000 dollárból jött létre a film.Szerző: Bogi87