Közösség

Vélemény:

 

61 A lázadók ökle

(1972)

A lázadók ökle

 
Yosihiro   2019.05.03 09:09
0

Azt hiszem ez nagyobb film lett volna ha neves színészek játszák egyrészt másrészt pedig M. Scorsese rendezése mellett ez a film is csak a jó szinvonalig jutott. A film önnmagában egy olyan történet ami valósághü és és a kort jól tükrözi. Picit vadnyugat picit krimi és van benne fájdalom és szerelem is. Az összetevök tehát megvannak. A megjelenítés helyszin sem rossz és a látványra sem lehet panasz csupán én a szinészi alakításokkal nem voltam megelégedve. Olyan egysikúvá tették a filmet és ez ugyan közepes szinvonal de a rendezés az ami zseniális és ettöl tartom egy jó filmnek. A film kicsit szürreálisan mutatja be a föhösnö történetét. Igazából ez a kor épp a változás évei voltak Amarikában és ez a sokkszínüségén is látszik a filmen. Csak egy plédát említek a vadnyugati pisztolyos környezetböl a végére eljutunk egy városias hangulatos bárhoz ahol négerek mulatnak. Ide téved be a föhös egy szájharmónika zene hallatán. A végkifejlet pedig brutálisra sikerült amikor már a film lezuhan ez aztán felemeli a filmet. Összeségéebn a képi vágások és rendezeés kameraállások remekek a hang és zenei aláfestás kicsit gyengébb ugyan de ettöl eltekintve egy jó filmet kapunk. Csak ajánlani tudom mindenkinek remek érdemes megtekinteni. Üdv Yosi