Clara

Krisztián Láng   2019. 08. 12.
Az Univerzum érzelmei

Kerestem egy könnyed sci-fi filmet a jól megérdemelt pihenőnapomon, amit egy finom pizza mellett akartam megnézni. Eleinte ódzkodtam tőle, mivel a romantikus filmeknek nem vagyok nagy rajongója, és tapasztalataim szerint ezt a két műfajt nem nagyon tudták ötvözni. Persze vannak kivételek, pl: Kapcsolat (1997), Interstellar(2014), illetve szerintem ez is ide sorolható, az Érkezés(2016), és nem véletlenül e filmeket emelem ki. Ugyanis ezek a filmek sok kérdést tesznek fel az akkori és jelenlegi tudományos ismeretek alapján, és feltesznek vallási és filozófiai kérdéseket is. Ennek megválaszolása persze a végén mindig kétértelmű, vagy halványan utalnak a megoldásra, de valamikor fel se oldják be... több»

Patrick J. Adams

Kevin Hanchard és Kristen Hager (Dr. Rebecca Jenkins) is játszott a népszerű The Expanse sci-fi sorozat első évadában, de sem abban, sem ebben a filmben nem volt közös jelenetük.

A film főszereplői, Patrick J. Adams és Troian Bellisario a való életben férj és feleség.

A Clara világpremierje 2018-ban volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.