Baráti beszélgetések

Baráti beszélgetések

Conversations with Friends

Két dublini egyetemista, Frances és Bobbi története, akik egy furcsa és váratlan kapcsolatot alakítanak ki egy házaspárral, Melissával és Nickkel.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Alice Birch, Sally Rooney
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Írország
Premier: 2022.05.15. | HBO Max (2022.06.03.)

Sasha Lane
Joe Alwyn
Sasha Lane
Jemima Kirke

2022.08.11 filmtro.hu

Hogyan mondjam el...

Valószínűleg szembe megyek az egész világgal, de ez van: én nem utáltam ezt a sorozatot, nem untatott, és alapvetően nem is idegesített halálra. Persze nem olvastam az alapjául szolgáló Sally Rooney regényt sem, de ez valószínűleg nem sokat jelent, h... Teljes kritika

2022.06.20 Candy

Sally Rooney és az introvertált szereplői

Sally Rooney könyveit, ezen kívül mind olvastam. Szinte mindegyik művében ott van a főszereplő sérült, de leginkább kommunikációs szenvelgése. Nekem ez nem jön be, de ez nem a film hibája, nem is a szereplőké. A szereplők remekek. Azoknak ajánlom, akik szeretnek olyan filmeket nézni, amik a huszonévesek problémáiban merülnek el, vagy egyszerűen azoknak, akik mint én, szeretnének mélyebben elmerülni a lassú, minimalista kommunikáció sikerében. Őszintén nem értem, hogy ami a főszereplő lány és a férj között zajlik, abból hogyan kerekedik ki egy romantikus kapcsolat? Na! Erre a film tuti magyarázatot ad. A sorozat jó, de tényleg csak művészibb lelkeknek, vagy akik vágják, hogy miről akar írni Sally Rooney.

2022.06.07 Turon

Öt epizódnál tartok, és máris kiszállok. Nem rossz, de nem hiszem, hogy én vagyok a célközönség. Ha fiatal vagy és nő, akkor neked való. Szép tájakat mutatnak Írországból és Horvátországból.

Bátrak földje
A Nagy Fehér Főnök